Prevrátený kamión komplikuje dopravu
O rušné ráno sa hasičom postaral pravdepodobne silný nárazový vietor. Cestu totiž zablokoval prevrátený kamión.
Na ceste I/16 pri obci Hrhov medzi Košicami a Rožňavou došlo k dopravnej nehode. “Je tam prevrátený kamión s osobou vo vozidle. Zasahujú hasiči, policajti a zdravotníci. Zrejme k tomu napomohol silný vietor,” informovali o tom z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.
Cesta je momentálne uzavretá. Obchádzka je možná cez obec Hrhov.
Pred silným nárazovým vetrom varoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), keď vydal výstrahu 1. stupňa pre väčšinu okresov Košického kraja. Miestami má v nárazoch dosahovať rýchlosť vetra 65 až 80 km/h.
(TASR/len)
Ilustračné foto: TASR
Odporúčané články
Tak ako všetky letiská na svete, aj letisko Košice v poslednú marcovú nedeľu uvedie do platnosti letný letový poriadok. Pre východné Slovensko to znamená rekordný počet až dvanásť pravidelných liniek, dve úplne nové destinácie, ako aj viac letov na populárnych spojeniach do Bratislavy, Prahy, či Zadaru.
Mesto Košice má veľkú príležitosť získať prestížne ocenenie Stavba roka 2025. Na cenu verejnosti v tejto súťaži sú nominované dve moderné košické športoviská. Najmodernejší plavecký komplex na Slovensku – Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice vznikol za takmer 20 miliónov eur z bývalej Mestskej krytej plavárne.
Zápisy budúcich prvákov do košických základných škôl (ZŠ) sú naplánované na piatok (10. 4.) medzi 14.00 až 18.00 h a sobotu (11. 4.) od 8.00 do 12.00 h. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.