Prezidentská kancelária získala ocenenie SDGs za príspevok k ochrane klímy
Prezidentská kancelária získala ocenenie SDGs za príspevok k ochrane klímy. Ako informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, prezidentská kancelária má ambíciu stať sa do roku 2030 prvým uhlíkovo neutrálnym úradom na Slovensku a zároveň byť inšpiráciou aj pre ďalšie verejné inštitúcie. Podrobný plán projektu Zelená kancelária predstavila prezidentka Zuzana Čaputová v septembri 2020. Efekt prijatých

archívne, SITA/ Ľudovít Vaniher



ArtFilm 2026 - Foto z červeného koberca!
Kliknite pre zobrazenie celej galérie
Prezidentská kancelária získala ocenenie SDGs za príspevok k ochrane klímy. Ako informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, prezidentská kancelária má ambíciu stať sa do roku 2030 prvým uhlíkovo neutrálnym úradom na Slovensku a zároveň byť inšpiráciou aj pre ďalšie verejné inštitúcie.
Podrobný plán projektu Zelená kancelária predstavila prezidentka Zuzana Čaputová v septembri 2020. Efekt prijatých opatrení sa už podľa Strižinca prejavil na znížení uhlíkovej stopy.
Odovzdávanie ocenení bolo súčasťou podujatia Business Leaders Forum CSR Summit 2021. Odborná komisia pri projektoch posudzuje napríklad ich inovatívnosť, inšpiratívnosť či reálne výsledky.
Zdroj: (SITA, gko)
Najnovšie články

V zbierke mesta obyvatelia vyzbierali vyše tonu potrieb pre psov a mačky

Mestská časť Dargovských hrdinov si pripomenie 50 rokov od vzniku

Predpoveď počasia na dnešný deň (27.6.2026)


