Pri Bidovciach sa zrazili tri autá, na pomoc prišli aj leteckí záchranári
Leteckí záchranári z Košíc zasahovali v sobotu predpoludním pri dopravnej nehode troch motorových vozidiel neďaleko obce Bidovce v okrese Košice-okolie.
Ako informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE Zuzana Hopjaková, posádka leteckých záchranárov na mieste ošetrila dvoch zranených.
[ad][/ad]„Ďalší štyria účastníci dopravnej nehody boli bez zranení. Na palubu vrtuľníka bola preložená 18-ročná žena, ktorú s podozrením na poranenie krčnej chrbtice leteckí záchranári v stabilizovanom stave vrtuľníkom transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach,“ povedala Hopjaková s tým, že druhý zranený muž bol ponechaný v starostlivosti privolaných pozemných záchranárov.
[ad2][/ad2](TASR)
Odporúčané články
Mesto Košice pripravuje pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si zakúpili parkovacie karty, formulár. Budú sa môcť rozhodnúť, či chcú posunúť začiatok platnosti parkovacej karty na 1. marec 2027, alebo chcú kartu zrušiť a vrátiť späť peniaze v plnej výške.
Petičiari za zvýšenú ochranu Pamätníka vojakov Sovietskej armády a zachovanie názvu Námestia osloboditeľov, ktorí vyzbierali za 50 dní viac ako 10 000 fyzických podpisov minulý rok v Košiciach, vítajú zvýšenie trestnoprávnej ochrany pamätníkov víťazstva nad fašizmom zákonom schváleným v Národnej rade SR v utorok 17. marca, informuje o tom predseda petičného výboru Za pamätník Alexander Riabov.
Dnes bude prevažne oblačno až zamračené a daždivo, s teplotami do 14 stupňov Celzia.