Protesty Za slušné Slovensko pokračujú aj v Košiciach
Už v piatok o 18. hodine sa pri Dolnej bráne v Košiciach uskutoční ďalší pochod Za slušné Slovensko s podtitulom Nikam neodchádzame.
Jeden z organizátorov protestov Ján Gálik pripomína, že uplynulo už sedem mesiacov od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a nič sa nestalo. Zároveň prešlo šesť mesiacov od vymenovania vlády Petra Pellegriniho.
„Je smutným konštatovaním, že napriek tomu, že vláda má za sebou polrok svojho vládnutia, nevidíme zlepšenie, ale práve naopak, zhoršenie situácie,“ povedal s tým, že v krajine sa objavujú stále nové a nové kauzy.
[ad][/ad]Prekáža poradca Gašpar
„Za absolútnu aroganciu moci považujeme menovanie Tibora Gašpara za poradcu ministerky vnútra Denisy Sakovej. Cez leto nami otriasli zistenia o zapojení Slovenska do únosu vietnamského podnikateľa. Slovenská akadémia vied čelí drastickému pokusu o rozklad. Slovenských farmárov si štát naďalej nevšíma,“ vyratúva Gálik.
Dodáva, že požiadavky desiatok tisícov ľudí stále neboli splnené. „My však nezostaneme ticho, nezmierujeme sa s týmto stavom, stále chceme zo Slovenska slušnú a spravodlivú krajinu.“
Kto sa zúčastní pochodu, mal by si naň zobrať baterku alebo mobil. Počas celého pochodu majú nimi účastníci na znak úcty k Jánovi a Martine svietiť.
Odporúčané články
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok po prvý raz vo svojej histórii zverejnila smernice zamerané na zlepšenie prevencie, diagnostiky a liečby neplodnosti, ktorá postihuje milióny ľudí na celom svete.
Dôvera Slovákov v Európsku úniu mierne vzrástla a dosahuje 54 percent, čo je najvyššia úroveň za takmer 15 rokov. Vyplýva to z najnovšej jesennej edície národnej správy Eurobarometra za rok 2025. Za najväčšiu výzvu pre EÚ Slováci považujú ruskú agresiu na Ukrajine.
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od obnovy úpravne vody v Stakčíne po výhru dvoch Košičaniek na svetovom šampionáte v kickboxe. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.