Pyrotechnici odstraňovali na Dargove ďalšiu muníciu z druhej svetovej vojny (FOTO)
Ako informovala polícia na svojej sociálnej sieti, počas uplynulých dní sa im podarilo lokalizovať niekoľko nevybuchnutej munície z druhej svetovej vojny.
Nedávno našla polícia na Dargove ďalšiu nevybuchnutú muníciu, šlo konkrétne o mínometné granáty z druhej svetovej vojny. Nakoľko boli tieto granáty nebezpečné a nevhodné na prevoz, na konkrétne miesto boli privolaní pyrotechnici, ktorí výbušniny odstránili.




Čo robiť v prípade, že nájdete muníciu?
Polícia apeluje na turistov či ľudí, ktorí nájdu starú muníciu, aby bezodkladne informovali o náleze políciu na známom telefónnom čísle 158. ,,Miesto je potrebné označiť a s podozrivým predmetom žiadnym spôsobom nemanipulovať. Polícia preverí, či ide o muníciu a rozhodne o ďalšom postupe,“ upresňuje polícia.
(jl)
Galéria
Odporúčané články
V meste už cítiť sviatočnú atmosféru nielen na trhoch pri vysvietenom stromčeku, ale atmosféru dopĺňa aj výzdoba Hlavnej ulice. Z našej prvej vianočnej ankety vysvitlo, že Košičania sú štedrí a plánujú minúť na dary pre príbuzných pomerne vysoké čiastky. Preto sme sa v ďalšej ankete pýtali, či už majú pripravené vianočné darčeky, alebo ich kupujú na poslednú chvíľu.
V sobotu 29. novembra sa pri Dolnej bráne v Košiciach konal protest proti progresivizmu. Zvolávateľmi boli Alexander Riabov a Andrej Palko, na pódiu vystúpil spevák Marián Greksa či košický komunálny poslanec Michal Djordjevič. Cez telemost sa spojili aj s biskupom Schneiderom z Kazachstanu. Podľa organizátorov prišlo 3000 až 3500 ľudí. Cieľom občianskeho protestu bolo poukázať na škodlivosť ideológie progresivizmu v spoločnosti, rodine a poukázať na jeho dopad na ľudské práva.
Rozsvietením vianočného stromčeka na Hlavnej ulici pri Immaculate a otvorením trhov sa začala v Košiciach šíriť sviatočná atmosféra. Pýtali sme sa preto Košičanov, aký rozpočet majú pripravený na kúpu vianočných darčekov.