Riaditeľom nemocnice bude chirurg
Druhú najväčšiu slovenskú nemocnicu od dnešného dňa povedie MUDr. Milan Maďar, MPH.
Podľa hovorkyne nemocnice Ladislavy Šustovej v UNLP pracuje vyše 20 rokov. Okrem lekárskej praxe na II. chirurgickej klinike vykonával predtým funkciu námestníka riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť pre chirurgické odbory.
Od mája 2012 až doteraz riadil Inštitút nukleárnej a molekulárnej medicíny a zároveň bol vedúcim lekárom Centrálneho operačného traktu UN LP v Košiciach.
Odporúčané články
V Košiciach došlo k personálnym zmenám vo vedení významných kultúrnych inštitúcií. Ministerka kultúry Martina Šimkovičová v utorok rozhodla o odvolaní generálnej riaditeľky Slovenského technického múzea Zuzany Šullovej aj riaditeľky Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach Dariny Kožuchovej.
Chránená oznamovateľka Mária Koránová sa vrátila od 1. apríla do práce na pozíciu hlavnej ekonómky v Záchrannej službe Košice (ZSKE). Koránová v roku 2019 upozornila na podozrenia z viacerých ekonomických trestných činov v košickej záchranke. Krátko po podaní trestného oznámenia ju zamestnávateľ prepustil.
Severná Kórea v sobotu 14. marca odpálila približne desať neidentifikovaných balistických rakiet smerom k Japonskému moru. Štarty zaznamenali armády v regióne vrátane ozbrojených síl Južnej Kórey a ministerstva obrany Japonska.