S rastúcimi cenami energií potrebujú školy pomoc od štátu, tvrdí Gröhling
Strana Sloboda a solidarita bude apelovať na vládu, aby čo najskôr riešila problém s cenami energií pre školy. Na sociálnej sieti to napísal poslanec Národnej rady SR a bývalý minister školstva Branislav Gröhling.
Školy podľa neho v súčasnosti potrebujú pomoc od štátu, ktorá by mala byť v dvoch formách. V prvom rade sú to finančné prostriedky pre školy na úhradu faktúr. Následne je podľa Gröhlinga potrebné systémové riešenie na vrátenie cien energií na normálnu úroveň. Školy tiež požiadal, aby mu, ak môžu, do komentárov k statusu alebo prostredníctvom správy napísali, ako sa im zmenili platby za energie.
Poďakoval tiež školám za to, že robia všetko pre to, aby zvládli toto obdobie. „Mnohí ste znížili kúrenie o 2-3 stupne, vypli ste kúrenie na chodbách a našli ste spôsoby, ako ušetriť. Po pandémii, príchode detí z Ukrajiny aj energetickej kríze naše školy opäť ukazujú, že vedia byť kreatívne, flexibilné a vedia riešiť problémy. Ďakujem a myslím si, že si to naozaj zaslúži ocenenie,” napísal. Status uzavrel tým, že budú robiť všetko pre to, aby sa školám v danej veci dostalo pomoci od štátu.
Zdroj: SITA, DSe, kl
Odporúčané články
Americký prezident Donald Trump uviedol, že o ukončení vojny s Iránom rozhodne spoločne s izraelským premiérom Benjaminom Netanyahuom. Konečné rozhodnutie však podľa jeho slov bude na Spojených štátoch.
Európska únia (EÚ) mimoriadne rokovala o situácii na Blízkom východe, Slovensko zastupoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Marek Eštok. Ako informovali z komunikačného odboru slovenského rezortu diplomacie, vysoká predstaviteľka Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Kaja Kallasová zvolala mimoriadnu videokonferenciu ministrov zahraničných vecí štátov EÚ v reakcii na aktuálnu eskaláciu na Blízkom východe.
Národný inšpektorát práce (NIP) výrazne posilnil kontroly zamerané na nelegálnu prácu a nelegálne zamestnávanie. Cieľom rezortu práce je chrániť zamestnancov. Inšpektori v roku 2025 vykonali takmer 17-tisíc kontrol naprieč celým Slovenskom a odhalili 693 nelegálnych zamestnávateľov.