SHMÚ varuje pred vetrom, na viacerých miestach môžu byť aj záveje
Meteorológovia počas noci aj v pondelok (23. 3.) varujú pred vetrom na mnohých miestach Slovenska.
Od polnoci až do 18.00 h sa môže vyskytnúť v Košickom aj v Prešovskom kraji. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa. Tá platí cez deň medzi 8.00 a 18.00 h aj v celom Bratislavskom, Trnavskom, Trenčianskom a tiež na viacerých miestach Nitrianskeho a Žilinského kraja.
[ad][/ad]Vietor hrozí od nedele 18.00 h a celý pondelok tiež na horách v Banskobystrickom, Košickom, Prešovskom a Žilinskom kraji, informuje SHMÚ na svojej webovej stránke. Medzi 6.00 a 12.00 h môže byť veterno aj v Trenčianskom kraji.
Na severe Slovenska v Žilinskom kraji, viacerých okresoch Prešovského kraja a okrese Brezno v Banskobystrickom kraji hrozia až do stredy (25. 3.) snehové jazyky a záveje.
Tieto nebezpečné javy sú podľa meteorológov v danom ročnom období a oblastiach bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu a byť potenciálne nebezpečné pre ľudské aktivity.
(TASR)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
V Košiciach začalo fungovať jedinečné Centrum integrovaných zdravotno-sociálnych služieb, ktoré ponúka koordinovanú podporu na jednom mieste.
Dnes bude prevažne oblačno až zamračené, s teplotami do 12 stupňov Celzia.
Ako prepravca informoval na sociálnej sieti, od soboty 13. decembra prestane autobusová linka 34 zachádzať na zastávku OC Optima – dolný vstup.