Slovenskí delostrelci cvičia v Lotyšsku paľbu do vzduchu, na tréningy využívajú aj vojenské vrtuľníky
Slovenskí delostrelci zapojili do cvičenia aj viacúčelové vojenské vrtuľníky UH-60M Black Hawk.
Slovenskí delostrelci v Lotyšsku počas pôsobenia v medzinárodnom prostredí rozširujú svoje spôsobilosti vrátane zapojenia viacúčelových vojenských vrtuľníkov UH-60M Black Hawk.
Počas cvičenia SCOOTER CONTROL mali vojaci možnosť preveriť si navádzanie a korekciu paľby delostreleckých oddielov priamo zo vzduchu. Spolupracovali pritom so spojeneckými kolegami z Kanady, Španielska a Talianka.
„Práve takéto výcvikové aktivity s našimi partnermi zlepšujú schopnosť spolupracovať na rôznych úrovniach, vďaka čomu sme spolu silnejší,“ uzavreli Ozbrojené sily SR na svojom profile na sociálnej sieti.
Zdroj: Webnoviny.sk (bh)
Odporúčané články
Neslávne známy podjazd pri katastrálnom úrade v Barci je po 20 rokoch opravený. Podjazd bol opätovne spustený 7. novembra 2025. Roky bol bremenom MČ Barca, aj keď spadá do oblasti MČ Juh a dlho sa riešilo aj určenie jeho vlastníka. Registráciou občianskeho združenia Zachráňme podjazd sa zabezpečilo odstránenie havarijného stavu. Električková trať, ktorá na ňom prechádza, stále čaká na opravu.
Dopravný podnik mesta Košice, a.s. (DPMK) oznamuje cestujúcej verejnosti zmenu prevádzkových hodín svojich predajných miest v súvislosti s dňom 17. novembra.
Podľa Inštitútu vzdelávacej politiky (IVP) rastie počet neodborne vyučovaných hodín fyziky a informatiky, pričom v rámci Slovenska sú problémy aj s technickou, etickou výchovou a občianskou náukou. IVP uvádza, že pri každom z týchto predmetov viac ako 30 percent hodín odučí nekvalifikovaný učiteľ. Zaujímalo nás, ako sú na tom s počtom kvalifikovaných učiteľov základné a stredné školy v Košiciach. Otázky sme adresovali učiteľom ZŠ a SŠ, Magistrátu mesta Košice aj Košickému samosprávnemu kraju.


