Slovensko hlási ďalšie dve obete koronavírusu
AKTUALIZOVANÉ
V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku zomreli v utorok dvaja pacienti s pozitívnym výsledkom na COVID-19.
Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.
„Krátko po polnoci zomrel 62-ročný muž z Lúčok, ktorý sa 18. augusta vrátil z dovolenky v zahraničí. O 7.00 hod. zomrela 80-ročná pacientka z Tvrdošína, ktorá trpela aj iným závažným ochorením,“ spresnila Dišková.
[ad][/ad]Ministerstvo zdravotníctva SR pre TASR uviedlo, že aktuálne touto informáciou nedisponuje. Stav potvrdených úmrtí v súvislosti s COVID-19 na Slovensku je podľa rezortu aktuálne nezmenený, a to na čísle 33.
„Ministerstvo oznamuje pribudnutie úmrtia v súvislosti s COVID-19 až v nadväznosti na to, ako to potvrdí pitva zosnulého,“ spresnila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.
[ad2][/ad2](TASR)
Odporúčané články
V košickej mestskej hromadnej doprave dôjde od nedele 8. marca k dočasným zmenám. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje cestujúcich, že úpravy trás sa dotknú viacerých autobusových liniek pre pokračujúce práce na Rastislavovej ulici.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Mesto Košice, v spolupráci s Visit Košice a Creative Industry Košice, vyhlásilo začiatkom marca grantovú výzvu na rok 2026. V rámci nej sú otvorené dva programy.