Kedy sa začína lyžiarska sezóna vo Vysokých Tatrách?
Vo Vysokých Tatrách chcú v prípade priaznivých poveternostných podmienok spustiť lyžovačku na Štrbskom Plese 9. decembra. Informoval o tom dnes (27. 10.) hovorca prevádzkovateľa lyžiarskych stredísk Marián Galajda.

Návštevníci Tatier sa majú na čo tešiť
Otvorenie lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici je zatiaľ naplánované na 16. decembra. Horské stredisko Vysoké Tatry má za sebou takmer pol miliónovú investíciu do skvalitnenia lyžiarskych tratí. Do novej sezóny totiž vstúpi podľa Galajdu s úplne novým snežným pásovým vozidlom.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Jedinečné 3D bludisko na Alpinke! Na svoje si prídu všetky vekové kategórie (FOTO)
Hovorca avizoval, že okrem lyžovačky by hitom sezóny malo byť 11. pokračovanie Tatranského ľadového dómu na Hrebienku, ale aj medzinárodné majstrovstvá vo vyrezávaní ľadových sôch Tatry Ice Master. Tie sa uskutočnia v závere januára.
Zdroj: SITA (fa)
Odporúčané články

Zavedenie tzv. združených zastávok v Košiciach, ktoré mali cestujúcim v mestskej hromadnej doprave umožniť pohodlnejší a bezpečnejší prestup medzi autobusmi a električkami na jednom mieste, sa opäť odkladá. Hoci projekt bol predstavený už na jeseň minulého roka a na vybraných miestach bolo osadené nové dopravné značenie, zastávky stále nie sú v prevádzke.

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) informuje cestujúcich o dôležitých zmenách v mestskej hromadnej doprave, ktoré vstúpia do platnosti od nedele 1. júna 2025. Zmeny sa dotýkajú najmä autobusovej linky č. 35, ako aj špeciálnej prevádzky počas podujatí ku Dňu detí.

Primátor mesta Jaroslav Polaček ocenil prínos bývalého prezidenta a primátora Košíc Rudolfa Schustera, s ktorým udržiava častý kontakt. Spoločné potulky mestom označil za zdroj cenných inšpirácií pre ďalší rozvoj mesta.