Košické deti darovali seniorom stovky vlastnoručne napísaných listov
Kampaňou Napíš list – Poteš srdce košická knižnica piatykrát inšpirovala k prejavom pozornosti a úcty voči staršej generácii. Listy boli odovzdané adresátom v troch seniorských zariadeniach.
Medzi októbrové aktivity Knižnice pre mládež mesta Košice patrí kampaň Napíš list – poteš srdce. „Tento rok sme kampaň vyhlásili po piatykrát a tešíme sa z naozaj úspešného ročníka, Prišiel nám rekordný počet listov,“ informuje Kamila Prextová, riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice. „Nakoniec ich bolo cez 1 600 a priznávam, že nám chodia aj ďalej. Boli medzi nimi kreslené obrázky od maličkých detí z materských škôl aj milé odkazy od menších detí, ktoré s písaním len začínajú. Listy ale písali aj tí starší, tínedžeri vo veku 11 až 17 rokov. Krásne priania prišli od detí z lôžkového oddelenia detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. Je obdivuhodné, že si napriek svojej chorobe dokázali nájsť čas myslieť aj na druhých.“
„Dostali sme listy od detí z Červenice, obce pri Sabinove a z obcí pri Košiciach z Perína-Chym a Ždane. Našli sme jednu obálku dokonca z Prievidze. Ceníme si každý list, pretože vieme, že ho pripravoval niekto s láskou a tie želania sú naozaj úprimné. Ďakujeme najmä školám, učiteľom a učiteľkám, ktoré vedú svojich žiakov, aby si všímali svoje okolie a samozrejme tiež rodičom. My sme tentokrát prekvapili seniorov. Do Strediska sociálnej pomoci mesta Košice sme šli spolu so žiakmi zo ZŠ Tomášikova 31, ktorí si pre starkých pripravili aj program. Ďalšie listy sme odovzdali do Špecializovaného zariadenia pre seniorov ARCUS a Domova pokojnej staroby A. F. Colbrieho,“ dodáva Kamila Prextová.

Zdroj:(TS,Knižnica pre mládež mesta Košice)
Odporúčané články
Oznámil to na dnešnej tlačovej besede. Lörinc je v súčasnosti starostom mestskej časti Sídlisko KVP, rovnako je aj poslancom mestského zastupiteľstva v Košiciach a zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK). Donedávna pôsobil aj na poste vicežupana KSK, tejto funkcie sa ale vzdal začiatkom novembra.
Ako sme v našom denníku informovali koncom júna tohto roka, leto prinieslo do Košíc novú vlnu diskusií o urbanizme centra. Na rohu Južnej triedy a Námestia osloboditeľov plánuje developer Cresco Real Estate polyfunkčný dom s apartmánmi, parkovaním a verejným priestorom. Občiansku petíciu proti výstavbe vzal magistrát na vedomie a ním zriadená pracovná skupina rokuje o požiadavkách verejnosti. Za plechovým plotom pred hotelom Centrum zároveň prebehol archeologický prieskum.
V sobotu 29. novembra sa pri Dolnej bráne v Košiciach konal protest proti progresivizmu. Zvolávateľmi boli Alexander Riabov a Andrej Palko, na pódiu vystúpil spevák Marián Greksa či košický komunálny poslanec Michal Djordjevič. Cez telemost sa spojili aj s biskupom Schneiderom z Kazachstanu. Podľa organizátorov prišlo 3000 až 3500 ľudí. Cieľom občianskeho protestu bolo poukázať na škodlivosť ideológie progresivizmu v spoločnosti, rodine a poukázať na jeho dopad na ľudské práva.

