Na Slaneckej ceste dôjde k zmene organizácie dopravy
Rekonštrukcia na Slaneckej ceste v mestskej časti Nad jazerom aj naďalej pokračuje a aktuálne sa začína s prácami na križovatkách, ktoré so sebou prinesú aj zmeny v doprave. Informovalo o tom mesto Košice na svojej oficiálnej stránke.
“Rekonštrukcia Slaneckej cesty v mestskej časti Nad jazerom plynule pokračuje budovaním cestnej kanalizácie, montážou uličných vpustí, ukladaním štrbinových žľabov a budovaním konštrukčných vrstiev vozovky,” uviedol hovorca mesta Košice, Dušan Tokarčík a dodal, že napredujú aj práce na ľavom moste cez Myslavský potok. Na moste sa osádzajú aj ložiská na oporách a za oporami mosta sa robí aj izolácia.
Zmení sa organizácia dopravy
“V najbližších týždňoch začnú robotníci s prácami na výmene podložia na križovatkách po pravej strane Slaneckej cesty v smere do Krásnej, ktoré postupne prinesú zmeny a obmedzenia v doprave,” informoval Tokarčík.
K prvej zmene v organizácii dopravy dôjde už v utorok 7. marca, a to na križovatkách pri obchodnom centre Tesco a na križovatke na ulici Pri Krásnej. Vozidlá budú na križovatkách pri obchodnom centre jazdiť po náhradnej komunikácii, ktorá bude vytvorená z cestných panelov. V prípade križovatky na ulici Pri Krásnej dôjde k jej úplnému uzatvoreniu. Ak sa vodiči budú chcieť do tejto lokality dostať, budú musieť využiť trasu cez Golianovu ulicu.
Ďalšia zo zmien je naplánovaná na začiatok mája, kedy dôjde k presmerovaniu dopravy na nové jazdné pruhy, respektíve na pravú stranu Slaneckej cesty v smere do Krásnej.
Galéria
Výsadba nových stromov
Popri Slaneckej ceste rástlo 361 topoľov, ktoré museli pre rozšírenie cesty vyrúbať. Ako náhrada za ne budú vysadené nové stromy medzi MŠ Dneperská a Uralskou ulicou. Na tomto úseku bude vysadených 13 stromov.
Ďalších 106 stromov pribudne v okolí mimoúrovňovej križovatky Nižné Kapustníky – Slanecká cesta. Výsadba nových stromov má byť ukončená do konca marca. Ďalšie dreviny by mali do konca marca pribudnúť aj v Krásnej v areáli MŠ Sv. Marka Križina, na Západe v parku za Sladovňou a v priestore za multihalou, v okolí navrhovanej prepojovacej komunikácie Popradská – Alejová – Gemerská.




(ZL)
Odporúčané články
Očakávané vynovenie budovy Komunitného centra mestskej časti Košice-Západ na Laboreckej 2 je konečne realitou. V piatok 5. decembra 2025 si stavbu prebrali zástupcovia vysúťaženého zhotoviteľa – prešovskej firmy PEhAES. Odovzdávania staveniska sa zúčastnili za mestskú časť Marcel Vrchota, jeho zástupca Peter Huba, viacerí miestni poslanci a odborní pracovníci tunajšieho úradu.
Mesto ponúka svojim dlžníkom zbaviť sa dlhov, pričom do konca roka okrem dlžnej sumy zaplatia pokutu iba 5 eur. V priebehu tohto roka prišlo s viacerými zmenami týkajúcimi sa daní a miestnych poplatkov. V uplynulých mesiacoch začalo s využívaním moderných technológií, smart riešení a automatizovaným prístupom k databázam z Registra fyzických osôb, ktoré doposiaľ nemalo k dispozícii. Tieto nástroje mu umožnili efektívnejšie identifikovať obyvateľov, ktorí si neplnili svoju povinnosť a vyhýbali sa plateniu miestnych daní a poplatkov.
Prenájom priestorov wellness v košickom Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE), ktorý už nejaký čas vzbudzuje otázky o férovosti a transparentnosti v Košiciach, si všimla aj bratislavská redakcia jedného z popredných slovenských denníkov. Nielenže išlo o investíciu vo výške 20 miliónov eur, ale pozoruhodné je aj to, že prevádzku rozsiahleho wellness centra, ktoré súťažila mestská firma, vyhral mestský poslanec Miroslav Špak. Hoci mesto a jeho správcovská firma Tepelné hospodárstvo (TEHO) tvrdia, že súťaž bola transparentná, Transparency international upozornila na možné etické výhrady spojené s podnikaním voleného zástupcu mesta v mestskom projekte.