Richard Glück prišiel po údere Matoviča päsťou o svoju funkciu
Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič dnes (13. 9.) narušil tlačovku strany Smer-SD k nelegálnej migrácii. Na miesto tlačovej konferencie pred Úrad vlády doviezol auto s ampliónmi a strane prostredníctvom nich vyčítal, že zaviedla tlačivá na legalizovanie dočasného pobytu nelegálnych migrantov. Členovia strany sa snažili jeho vystúpenie prekaziť, pričom došlo aj k fyzickým potýčkam.

Azda najvýraznejším prejavom fyzického stretu boli päsťovky, ktoré Igorovi Matovičovi uštedril mladý kandidát na poslanca za stranu Smer-SD, Košičan Richard Glück. Ten sa neskôr na svojom profile na sociálnej sieti chválil svojim útokom.
„Toto je odo mňa pre Matoviča za všetkých Slovákov, ktorým zničil život. Váš Richard Glück,“ odkázal v príspevku mladý Košičan. Podľa Kaliňáka išlo o „nutnú obranu v krajnej núdzi“.

Košické mestské zastupiteľstvo však s mladým Glückom po rannom incidente nezdieľalo rovnaké pocity a na základe etického kódexu ho na dnešnom (13.9.) zasadnutí odvolali z funkcie člena Legislatívno-právnej komisie mesta Košice. Za hlasovalo 20 poslancov, zdržali sa piati, proti hlasoval jeden poslanec.
Odporúčané články

V košickej Knižnici pre mládež mesta Košice, v pobočke Nezábudka na Poľovníckej 8, minulý týždeň slávnostne otvorili výstavu mandál talentovaného umelca Dávida Jonáša.

Košická polícia v noci 4. marca zadržala 46-ročného muža, ktorý úmyselne podpálil sedem plastových kontajnerov na komunálny a bioodpad.

Bývalý poslanec a právnik Juraj Šeliga (Demokrati) upozornil na prípad, ktorý podľa neho poukazuje na možné zlyhania v radoch polície. Vo svojom príspevku na sociálnej sieti uviedol, že pri nedávnej protidrogovej akcii na východnom Slovensku mal byť v aute s podozrivou dílerkou nájdený aj riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) Košice Štefan Szalontai.