V Košiciach bude od pondelka platiť prázdninový režim električiek
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) informoval, že od pondelka 16. júna 2025 prechádzajú električky v pracovných dňoch na prázdninový režim.
Zmena platí do piatka 27. júna a dôvodom sú prevádzkové okolnosti a očakávaný pokles počtu cestujúcich v závere školského roka. Prázdninový cestovný poriadok sa bude týkať električkových liniek č. 1, 2, 3, 4, 6, 7, 9 a linky R. Tieto budú počas pracovných dní premávať podľa upraveného grafikonu, ktorý je dostupný na oficiálnej stránke dopravcu v strednom stĺpci rozhrania. Od nedele 15. júna 2025 zároveň nebude premávať električková linka číslo 5.
Na autobusových linkách mestskej hromadnej dopravy sa žiadne zmeny nechystajú, tie budú aj naďalej premávať v štandardnom režime bez obmedzení.
Zdroj:(DPMK)
Odporúčané články
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od vyhlásenia štrajkovej pohotovosti v U. S. Steel Košice po odhalenie Urbanovej veže. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.
Na území Mestských lesov Košice v úseku od Cvičnej skaly po Alpinku sa začína výrub stromov. Terénne úpravy budú trvať do konca februára. Ako informovalo mesto Košice, dôvodom je dostavba cyklochodníka v Čermeľskom údolí. Predpokladaná hodnota investície je 5,5 milióna eur, prostriedky by mali pochádzať najmä z eurofondov.
Mesto Košice oznamuje, že až do pondelka 2. februára 2026 je možné podať priznanie k dani z nehnuteľností. To musia elektronicky, klasickou poštou alebo osobne na magistráte podať mestu všetci, ktorí vlani kúpili, predali, dostali do daru alebo darovali nehnuteľnosť. Sadzby dane z nehnuteľností zostávajú na rovnakej výške ako vlani.