Spoločnosť Kosit posilnila vývoz odpadu z mesta
Spoločnosť Kosit v súčinnosti s viacerými mestskými časťami Košíc posilnila vývoz odpadu z mesta. Ako o tom informovala Slavomíra Brzová zo spoločnosti, zber sa vykonáva podľa štandardného harmonogramu a zároveň sa nasadili posilové vozidlá, aby boli všetky nádoby vyprázdnené ešte pred Štedrým dňom.
„Každodennou výjazdovou kontrolou je zisťovaný skutkový stav naplnenosti nádob vo všetkých mestských častiach a v prípade ich naplnenia je na nasledujúci deň naplánovaný mimoriadny vývoz takýchto kontajnerov i upratanie stanoviska kontajnerov. Postup bude v zmysle uvedeného aplikovaný až do 8. januára 2021 vrátane štátnych sviatkov. Obyvateľov úctivo vyzývame na minimalizáciu objemu produkovaného odpadu, a to stláčaním či rezaním kartónových krabíc, ktoré patria do modrých nádob, a tiež plastov, kovov i nápojových kartónov zbieraných do žltých nádob,“ uviedla Brzová.
Zberné dvory podľa jej slov fungujú v štandardnom zimnom prevádzkovom režime vo všetky dni okrem štátnych sviatkov. Od štvrtka do soboty (26. 12.) a tiež 1. a 6. januára budú zatvorené.
(TASR)
[ad][/ad]Odporúčané články
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok po prvý raz vo svojej histórii zverejnila smernice zamerané na zlepšenie prevencie, diagnostiky a liečby neplodnosti, ktorá postihuje milióny ľudí na celom svete.
V Košiciach sa v ako prvom slovenskom meste uskutočnil prieskum duševného zdravia v základných školách (ZŠ). Ako mesto informovalo, jeho výsledky sú priaznivé, väčšina žiakov sa v škole cíti príjemne, bezpečne a má pozitívne vzťahy so spolužiakmi aj učiteľmi.
Na Slovensku pribudnú tri psychosociálne centrá, určené budú pre ľudí s úzkosťou, depresiou, traumou či vyhorením. Informovala o tom organizácia Tenenet o.z, ktorá tieto centrá otvorí. Napriek tomu, že na slovensku existujú psychosociálne služby, odborníci upozorňujú, že kapacity a regionálne pokrytie sú stále nedostatočné.