Štatutárka košickej firmy mala na dani ukrátiť štát o vyše 470 000 eur
Košický krajský policajný vyšetrovateľ v týchto dňoch obvinil zo zločinu skrátenia dane a poistného 39-ročnú ženu z Trebišova. Podľa obvinenia si žena ako štatutárny zástupca jednej z košických spoločností v daňových priznaniach za zdaňovacie obdobie február 2011 až december 2011 neoprávnene odpočítala daň z faktúr za nákup a skladovanie tovarov, manipuláciu s tovarom a sprostredkovanie obchodu od piatich dodávateľov so sídlom v Košiciach.
“Takýmto konaním znížila výšku pre výpočet základu DPH a štátnemu rozpočtu Slovenskej republiky spôsobila škodu vo výške viac ako 471 000 eur,“ informovala dnes košická krajská hovorkyňa Jana Mésarová.
Obvineniu zo zločinu skrátenia dane a poistného formou pomoci čelia ďalšie tri osoby. Znížiť výšku pre výpočet základu DPH vo výške viac ako 377 000 eur pomohla obvinenej Trebišovčanke 50-ročná žena z okresu Žilina ako konateľka dvoch košických firiem. Pre firmu Trebišovčanky v uvedenom období vystavila a poskytla príslušné faktúry aj napriek tomu, že k dodaniu zdaniteľných plnení uvedených v týchto faktúrach nedošlo.
Ďalší dvaja obvinení – 46-ročný Košičan a 31-ročný muž z okresu Turčianske Teplice ako štatutárni zástupcovia dvoch iných firiem mali vystaviť a poskytnúť faktúry pre spoločnosť obvinenej Trebišovčanky vo výške viac ako 87 000 eur, hoci k dodaniu zdaniteľného plnenia uvedených vo faktúrach nedošlo.
„Dvom obvineným ženám, jednej z nich za zločin spáchaný formou pomoci, v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Ďalším dvom obvineným osobám, ktoré spáchali tento zločin formou pomoci, hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov,“ uviedla Mésarová.
(TASR)
Ilustračné foto: S
Odporúčané články
Vodárenský systém Starina-Košice vstupuje vďaka najnovšej investícii v hodnote takmer 60 miliónov eur do rozhodujúcej etapy modernizácie. Úpravňa vody v Stakčíne, ktorá od roku 1984 drží chrbticu zásobovania veľkej časti východného Slovenska, prejde rozsiahlymi technologickými zásahmi. Dosiahne sa nielen dlhodobé zabezpečenie kvality dodávanej vody, ale zabezpečí sa aj istota dodávok tak, aby sa na vodu zo Stariny mohlo dlhodobo spoliehať ďalších približne štyridsať obcí v desiatich okresoch východného Slovenska.
Ako prepravca informoval na sociálnej sieti, od soboty 13. decembra prestane autobusová linka 34 zachádzať na zastávku OC Optima – dolný vstup.
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od spustenia leteckej linky medzi Košicami a Bratislavou po ohlásenie kandidatúry Ladislava Lörinca na prímátora. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.