Stojany pri Auparku nevyhovovali cyklistom, nahradili ich novými
Pred hlavným vchodom do Auparku pred pár dňami vymenili cyklostojany. Vedenie obchodného centra sa rozhodlo nahradiť tie pôvodné, ktoré tam osadilo mesto, novými a funkčnejšími.
Dôvodom boli opakované sťažnosti cyklistov a návštevníkov Auparku. Nové stojany pribudli aj k bočnému vchodu, z ulice Senný trh.
„Napriek veľmi inovatívnemu dizajnu, stojany, žiaľ, cyklistom nevyhovovali z hľadiska funkčnosti. Nakoľko je názor návštevníkov pre nás dôležitý, rozhodli sme sa investovať do vlastných cyklostojanov, ktoré spĺňajú požiadavky cyklistov. Mestu sme jeho stojany vrátili,“ vysvetlil riaditeľ Auparku Košice Marcel Boroš.
Nové stojany sú vhodnejšie proti krádežiam. „Na základe podnetov a diskusie s fanúšikmi cyklistiky sú navrhnuté tak, aby umožňovali prichytenie kostry namiesto kolesa o cyklostojan. To znižuje aj riziko krádeže,“ dodal Boroš. Kapacita ostala rovnaká ako pri tých pôvodných, teda asi 20 bicyklov.

(HUN)
Foto: Štefan Čaplovič, hun
Odporúčané články
Výber vianočného darčeka pre muža by mal v sebe spájať funkčnosť, technológiu alebo praktické využitie v rámci voľnočasových aktivít. Či už ide o darček pre partnera, otca alebo syna, vhodná voľba spája kvalitu spracovania a súčasné trendy.
Sviatočná atmosféra v Košiciach je v plnom prúde. Prinášame veľký prehľad podujatí, ktoré sú organizované až do januára nielen na jednotlivých trhoch v Košiciach. Pozrite si, ktorý koncert či detské vystúpenie by sa oplatilo navštíviť v predvianočnom čase.
Metropolou východu bežali Mikuláši, pomohli dobrej veci. Nesúťažný, štyri kilometre dlhý charitatívny beh centrom Košíc sa tento rok konal v nedeľu 7. decembra podvečer.