Sudca sa nenosením rúška na pojednávaniach správa arogantne, vzbúrili sa voči nemu aj kolegovia
Stanovisko podpísalo celkovo 13 sudcov okresného súdu.
Sudcovia Okresného súdu Zvolen sa dištancujú od správania sudcu Dalibora Miľana. Tomu predseda Súdnej rady SR Ján Mazák navrhol dočasné pozastavenie výkonu funkcie.
Sudca sa totiž dlhodobo odmieta podrobiť protiepidemickým opatreniam proti šíreniu ochorenia COVID-19. Vyhlásenie sudcov zverejnili na stránke Súdnej rady SR.
Narúša dôstojnosť a vážnosť
Stanovisko podpísalo celkovo 13 sudcov okresného súdu. Správanie Dalibora Miľana považujú za arogantné, neetické, nevhodné sudcu až neprípustné. „Svojim správaním v rámci výkonu funkcie sudcu výrazne narúša dôstojnosť, vážnosť sudcu a tým znevažuje celý sudcovský stav v spoločnosti,“ dodali v stanovisku.
Sudca od marca 2021 do 31. mája 2021 viacnásobne odmietol pojednávať a rozhodovať vo veciach, v ktorých je zákonným sudcom, s použitím prostriedkov na prekrytie dýchacích ciest. Naposledy tak konal 31. mája 2021.
Pokutu dal polícii i predsedníčke
Miľan nerešpektoval príkazy predsedníčky Okresného súdu Zvolen. Napokon jej na pojednávaní uložil poriadkovú pokutu 300 eur za to, že ho žiadala, aby pojednával s prekrytými dýchacími cestami.
V tomto konaní pokračoval napriek trom zákrokom polície v marci a v máji 2021, ktorým dokonca na pojednávaní konanom 31. mája 2021 uložil za výkon ich policajnej právomoci poriadkové pokuty vo výške 66 eur.
Zdroj: Webnoviny.sk (bh)
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Košická Hlavná ulica je opäť o čosi krajšia. Začiatkom tohto týždňa po vyše šiestich rokoch zmizlo oplotenie okolo ikonickej Urbanovej veže. Oplotenie bolo súčasťou každej fotografie tejto 45 metrov vysokej národnej kultúrnej pamiatky od 1. septembra 2019, keď sa v dvoch etapách začala s jej komplexným reštaurovaním a obnovou exteriéru.
Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ) organizuje zbierku Svetlo a teplo pre Ukrajinu s cieľom zabezpečiť pomoc obyvateľom Ukrajiny, ktorých postihol vojenský konflikt. Vďaka štedrosti zamestnancov a študentov univerzity sa podarilo vyzbierať približne 130 kilogramov vosku, 240 rôznych druhov batérií, 17 kusov svietidiel, zapaľovače a powerbanky. Prepravu vyzbieraného materiálu na Ukrajinu zabezpečí združenie Feman.