TIPY pre Košičanov: TOP udalosti na tento týždeň

Teplo, slnko, podujatia – to všetko vás čaká tento týždeň v Košiciach. Prinášame vám zoznam udalostí, ktoré sa budú konať tento týždeň v Košiciach.
1. Mestometer – interaktívna inštalácia
Pre milovníkov moderných inštalácií odporúčame návštevu už prebiehajúcej výstavy – Mestometer.
Dátum: do 15.07. (št), každý deň 11.00 – 19.00, Tabačka Kulturfabrik
Vstupné: zdarma
Viac informácií nájdete na facebookovej stránke.

2. Spoznaj behom Košice 2021 – KVP
Už zajtra sa bude konať 8. ročník Active life letného projektu Spoznaj behom Košice.
Dátum: 6.07. (ut), 18.15, OC Iskra
Štartovné: 2€
Viac informácií nájdete na facebookovej stránke.

Odporúčané články

Výstavu „100 rokov súbojov s malou loptičkou” si záujemcovia budú môcť pozrieť do 12. októbra tohto roka. Ako ďalej informovalo STM, usporiadateľmi výstavy sú okrem neho Slovenské olympijské a športové múzeum a Slovenský stolnotenisový zväz.

Na našej facebookovej stránke sme sa začiatkom júla symbolicky rozlúčili s výraznou osobnosťou Košíc, Dr. Böszörményim, gynekológom-pôrodníkom, ktorý priviedol na svet tisíce detí v Košiciach. Pod našim príspevkom sa nahromadili stovky reakcií, spomienok a komentárov. Dojímavých, vďačných a vzdávajúcich hold jeho profesionalite. Aj preto sme sa rozhodli rozlúčiť s pánom doktorom obsiahlejším článkom.

Aj počas nadchádzajúceho týždňa dôjde v Košickom kraji k plánovaným odstávkam elektriny z dôvodu údržby a modernizácie distribučnej siete. Podľa informácií spoločnosti VSD budú zasiahnuté desiatky miest a obcí, pričom najrozsiahlejšie odstávky sa dotknú lokalít ako Podhoroď, Kecerovský Lipovec či viacerých častí Košíc.