Túto sobotu šarkany nebudú lietať
AKTUALIZOVNÉ: Kto si chcel pustiť šarkana a zabaviť sa na Košickej šarkaniáde, bude musieť chvíľu počkať. Kvôli nepriaznivému počasiu sa akcia presúva o týždeň a mala by byť v sobotu 30. septembra.
Najväčšia šarkaniáda na Slovensku sa blíži. Od 13. do 17. hodiny sa na lúke za kláštorom na KVP pri konečnej zastávke autobusov stretnú malí i veľkí aj so svojimi lietajúcimi drakmi.
Aj pre tento ročník je pripravený bohatý program. Pre rodiny s deťmi budú rôzne súťaže, tvorivé dielne a rôzne atrakcie. Účastníci sa tiež pokúsia zdolať rekord so šarkanom s najdlhším chvostom. Prvých sto registrovaných „pilotov“ získa šarkany zadarmo. Celým podujatím bude sprevádzať Ujo Ľubo.
Odporúčané články
Mesto Košice oznamuje, že až do pondelka 2. februára 2026 je možné podať priznanie k dani z nehnuteľností. To musia elektronicky, klasickou poštou alebo osobne na magistráte podať mestu všetci, ktorí vlani kúpili, predali, dostali do daru alebo darovali nehnuteľnosť. Sadzby dane z nehnuteľností zostávajú na rovnakej výške ako vlani.
Najromantickejším mestom Slovenska sú podľa Valentínskych dát technologickej platformy Bolt Košice. Analýza za rok 2025 porovnala nárast jázd taxi službami a objednávok jedla počas sviatku svätého Valentína oproti priemerným februárovým piatkom v mestách, kde sú dostupné obe služby.