V bare vyčíňal zlodej: Z podlahy vytrhol kovovú skriňu a zmizol aj s peniazmi
V rukách mužov zákona skončil 30-ročný Róbert z Košíc, ktorého obvinili z krádeže skrinky s peniazmi v jednom z košických barov.
Košickí policajti vypátrali a zo spáchania prečinu krádeže obvinili 30-ročného Košičana. Ako prezradil košický policajný hovorca Alexander Szabó, obvinený sa koncom júna v nočných hodinách vlámal do jedného z košických barov.
„Následne z podlahy spoza baru vytrhol a ukradol kovovú ohňovzdornú skriňu s finančnou hotovosťou vo výške 400 eur,“ informoval hovorca. Poškodenej spoločnosti spôsobil celkovú škodu vo výške 800 eur.
V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.
Foto: TASR
Odporúčané články
Policajti v Košickom kraji sa v uplynulých dňoch zamerali na cielenú dopravnú kontrolu, ktorá prebiehala v štyroch okresoch kraja. Osobitná akcia sa uskutočnila v stredu 11. decembra od 11.00 do 15.00 h a do jej priebehu bolo nasadených 82 príslušníkov Policajného zboru. Cieľom bolo zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky v období pred Vianocami, keď na cestách narastá nervozita aj hustota dopravy.
Ukrajina očakáva, že v roku 2026 dostane 40 až 45 miliárd eur zo zmrazených ruských aktív v celkovej sume 210 miliárd eur. Ako referuje web Espreso TV, na utorňajšej tlačovej konferencii to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Očakávané vynovenie budovy Komunitného centra mestskej časti Košice-Západ na Laboreckej 2 je konečne realitou. V piatok 5. decembra 2025 si stavbu prebrali zástupcovia vysúťaženého zhotoviteľa – prešovskej firmy PEhAES. Odovzdávania staveniska sa zúčastnili za mestskú časť Marcel Vrchota, jeho zástupca Peter Huba, viacerí miestni poslanci a odborní pracovníci tunajšieho úradu.