V Čermeli znížili rýchlosť
Na úseku Čermeľskej cesty, kde sa minulý týždeň stali dve dopravné nehody, osadili v piatok dopravné značky, ktoré v oboch smeroch znížili maximálnu povolenú rýchlosť na 50 km/h.
„Ide o dočasné riešenie, keď sa kvôli výmene zvodidiel nainštalovalo z bezpečnostných dôvodov dočasné dopravné značenie. V spolupráci s Krajským dopravným inšpektorátom a Okresným úradom, ktorý je v danom úseku cestným správnym orgánom, budú prebiehať rokovania o celkovom prehodnotení úseku,” uviedol hovorca mesta Vladimír Fabian.

Poškodené zvodidlá majú byť odstránené a nahradené novými v najbližších dňoch. Tie má bezplatne, na vlastné náklady, zabezpečiť železničný nadšenec, ktorý má firmu na výrobu zvodidiel. Ponúkol sa, že ich vymení na celom 200 metrovom úseku, ktorý vedie nad traťou detskej železnice.
V smere do Košíc pribudla na rizikovom úseku aj značka, ktorá vodičov upozorňuje na nebezpečenstvo šmyku pri nepriaznivých poveternostných podmienkach.
Obe minulotýždňové nehody sa stali po tom, čo vodiči dostali v pravdepodobne zle klopenej zákrute na mokrej ceste šmyk. V stredu skončilo osobné auto v poškodených zvodidlách, vo štvrtok narazila vodička so svojím vozidlom do protiidúceho automobilu. V polovici augusta havarovala na tom istom mieste cisterna Východoslovenských vodární.
[ad][/ad]Čítajte aj:
Odporúčané články
Február prinesie do košickej MHD viacero zmien, Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) vyjde v ústrety aj lyžiarom. Ako prepravca informoval na svojom webe, od nedele 1. februára dôjde, okrem iného, aj k zmenám na autobusovej linke 14. Dôvodom je zvýšený nápor cestujúcich na Jahodnú počas lyžiarskej sezóny.
Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku dnes pokračuje proces v kauze úkladnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktorý je spojený aj s prípadom prípravy vrážd Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho. Na programe pojednávania je výsluch obžalovaných, konkrétne Mariana Kočnera, Aleny Zsuzsovej a Dušana Kracinu. Zsuzsová dnes pred súdom uviedla, že v tomto štádiu konania využije svoja právo a vypovedať nebude. V priebehu procesu sa však podľa vlastných slov chce vyjadrovať k výpovediam svedkov a k dôkazom, ako aj navrhovať nové dôkazy.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.