V Košiciach došlo k dopravnej nehode policajného auta s osobným
AKTUALIZOVANÉ
V piatok (14. 12.) ráno pred 9-tou hodinou sa v Košiciach stala dopravná nehoda policajného auta s osobným. Ku kolízií došlo v križovatke ulíc Poštová a Moyzesova.
„Ku škodovej udalosti došlo medzi služobným Volkswagenom Passat a osobným motorovým vozidlom Škoda Superb, ktorého vodič neumožnil bezpečný a plynulý prejazd vozidlu s právom prednostnej jazdy so zapnutým svetelným a zvukovým výstražným znamením a narazil do tohto vozidla,“ uviedla pre KOŠICE:DNES hovorkyňa KR PZ Jana Mésarová.
Nehodu polícia riešila na mieste ako škodovú udalosť, pri ktorej nedošlo k zraneniu osôb. „Vykonanou dychovou skúškou u vodičov požitie alkoholu zistené nebolo. Vodič škodovky, ktorý nehodu zavinil, dostal blokovú pokutu za porušenie pravidiel cestnej premávky,“ dodala hovorkyňa.
[ad][/ad] Foto: Veronika JanuškováOdporúčané články
V obci Harichovce v okrese Spišská Nová Ves došlo v utorok 10. februára 2026 krátko po 16.40 h k požiaru rodinného domu na ulici 1. mája. Oznámenie o udalosti prijalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.
Na východnom Slovensku vyčíňa agresívny bocian. V dedine na Hornom Zemplíne poškodil už šesť osobných automobilov. Na autách spôsobil škody za tisícky eur, ktoré však poisťovne odmietajú preplatiť.
Slovenská republika čelí novému konaniu zo strany Európskej komisie. Preverovať bude novelu zákona o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách, ktorú parlament prijal 23. septembra 2025 po silnom politickom a mediálnom tlaku zo strany Najvyššieho kontrolného úradu a jeho predsedu Ľubomíra Andrassyho. Slovensko môže za sporné ustanovenia zaplatiť pokutu aj v desiatkach až stovkách miliónov eur.