V Košiciach sa opäť pochodovalo
Viac ako tisícka občanov prišla po vyše pol roku opäť pred Dolnú bránu v Košiciach.
Dôvodov na stretnutie bolo viac ako dosť. Jedným z nich bola spomienka na novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovu, ale aj to, že počas vládnutia „novej“ vlády sa nič nezlepšilo, skôr sa situácia zhoršila.
Ešte pred pochodom sme pri sviečkach, ktoré opäť horeli pred vedeckou knižnicou pri malom pamätníku stretli mamu Martiny Kušnírovej. „Som rada, že sa protesty obnovili. Trošku som bola sklamaná, keď to všetko utíchlo. Pokiaľ protesty budú, budem na nich aj ja chodiť. Keď prídu ostatní, ja nesmiem chýbať,“ povedala pre KOŠICE:DNES a zároveň uviedla, že chce veriť, že vrahov jej dcéry a Janka chytili. „Zatiaľ nemám žiadne informácie, máme čakať. Dúfam, že zistia aj to, kto si vraždy objednal. Ten je pre mňa určite dôležitejší.“

Pred samotným pochodom na pódiu vystúpil jeden z organizátorov Ján Gálik, ktorý upozornil, že Slovensku vládne stále tá istá bábková vláda, ako predtým. „Dali sme im šancu, ale asi to bola chyba. Mali sme veriť svojmu inštinktu a zostať na námestiach. Budeme už teraz stále na námestiach, až kým sa to nezmení.“
Po minúte ticha za Jána a Martinu na pódiu vystúpili publicista a spisovateľ Silvester Laurík, Mamka Martiny Kušnírovej Zlatica, vedecký riaditeľ Biomedicínske centrum SAV Ján Gálik a farmár František Oravec.
Po jeho príhovore sa zhromaždenie prešlo Hlavnou ulicou. Na počesť Jána a Martiny mali v rukách zapálené sviečky, lampáše i mobily. Po návrate sa protestné zhromaždenie skončilo slovenskou hymnou.
Foto: Iveta Vaculová(JV)
Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Daniel Bombic je vinný zo všetkých skutkov uvedených v obžalobe, ktoré sa týkajú viacerých extrémistických trestných činov. V utorok o tom rozhodol Špecializovaný trestný súd v Pezinku.
Vo Východoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb v Košiciach bolo uvedené do prevádzky prvé plnohodnotné pracovisko kardio MR vo východoslovenskom regióne. Východoslovenský kardioústav tak prináša komplexnú magnetickú rezonanciu srdca pre dospelých aj detských pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami, čím sa zásadne zlepšuje dostup nosť špecializovanej diagnostiky na východnom Slovensku.