V Košiciach si posvietili na taxikárov. Zistili takmer 100 porušení
Príslušníci finančnej správy Colného úradu Košice vykonávajú kontroly vozidiel taxislužieb na cestách svojho územného obvodu. Za prvé dva mesiace tohto roka zistili až 96 porušení, za ktoré udelili pokuty vo výške 2 710€.
Najčastejšie dôvody pokutovania
Ako uvádza Finančná správa, najčastejším zisteným nedostatkom bola chýbajúca kópia koncesie (oprávnenie na podnikanie) v prevádzkovom vozidle. Prevádzkovať taxislužbu totiž môže iba držiteľ koncesie, ktorej kópia musí byť prítomná vo vozidle. Ďalšími prípadmi boli chýbajúci preukaz vodiča taxislužby, resp. zle umiestnený preukaz či neoznačené vozidlo.
Mohlo by vás zaujímať: Mestskí policajti počas kontroly taxislužieb odhalili vodiča s falošnými dokladmi
Pokuta vo výške 1 000€
Pri zistení vyššie uvedených porušení boli na mieste udelené blokové pokuty, a to až do výšky 1 000€. Ako ďalej informuje Finančná správa, došlo aj k odmietnutiu prerokovania prípadu v blokovom konaní, a to v 16 prípadoch. Porušenie bolo zdokumentované a následne odovzdané mestu Košice, kedy vodičom taxislužby hrozí pokuta až vo výške 3 000€.
Mohlo by vás zaujímať: Taxikár jazdil bez vodičáku. Odhalili ho mestskí policajti
Správne označenie taxíka
Správne označenie taxíka by malo zahŕňať tieto parametre:
- každé prevádzkované vozidlo musí byť označené na predných ľavých a predných pravých dverách obchodným menom prevádzkovateľa taxislužby,
- označiť vozidlo na pravých predných dverách a vo vnútri vozidla taxislužby základnou sadzbou cestovného (neplatí, ak je cena dohodnutá pred začatím prepravy),
- každé vozidlo musí byť označené pevným alebo odnímateľným strešným svietidlom s nápisom TAXI akejkoľvek farby okrem modrej, červenej alebo oranžovej,
- v každom prevádzkovanom vozidle musí byť kópia koncesie,
- v každom prevádzkovanom vozidle musí byť osvedčenie vozidla taxislužby.
Zdroj: Finančná správa, poradcapolicajta.sk
(NM)
Odporúčané články
Učinili tak na mimoriadnom rokovaní v piatok popoludní. Na základe schválenej dohody zaniknú všetky doterajšie vzájomné sporné i nesporné nároky medzi samosprávou a spoločnosťou, ktoré sa týkajú užívania priľahlého areálu pri Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE, predtým Mestská krytá plaváreň Košice).
Metropolou východu bežali Mikuláši, pomohli dobrej veci. Nesúťažný, štyri kilometre dlhý charitatívny beh centrom Košíc sa tento rok konal v nedeľu 7. decembra podvečer.
Prvý decembrový deň úderom sedemnástej hodiny štartuje rozsvietením vianočného stromčeka a výzdoby pri súsoší Immaculata na Hlavnej ulici program 31. ročníka Košických rozprávkových Vianoc.