V nedeľu na Slovensku odhalili PCR testy takmer 10-tisíc nakazených, pribudlo 15 obetí
V nedeľu odhalili PCR testy na Slovensku 9 965 ľudí nakazených koronavírusom, pričom laboratóriá vykonali 17 497 PCR testov. Za uplynulý deň pribudlo 15 obetí ochorenia COVID-19 na celkových 17 973. V nemocniciach leží 1 909 ľudí s ochorením COVID-19. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.
Z údajov korona.gov.sk ďalej vyplýva, že ďalších 2 248 nakazených v uplynulom dni odhalili antigénové testy, vykonali ich pritom 14 509.
Na jednotke intenzívnej starostlivosti a oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny je 268 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 135 osôb. Zhruba 75 % z hospitalizovaných nie je zaočkovaných alebo má len jednu dávku očkovacej látky.
Ako ďalej uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová, tretiu dávku vakcíny dostalo v uplynulý deň 884 ľudí na celkových niečo vyše 1,5 milióna. Druhou dávkou očkovacej látky sa zaočkovalo 1 383 osôb, spolu 2,67 milióna. Prvú dávku vakcíny dostalo 162 ľudí, spolu 2,8 milióna. K 60-percentnej zaočkovanosti zostáva zaočkovať 498 484 osôb.
Zdroj: (SITA, it;br)
Odporúčané články
Štát, mestá aj obce obstarávajú od minulého leta výrazne menej transparentne. Počet súťaží na bežné tovary a služby klesol na tretinu oproti počtu spred augusta 2024. Dôvodom sú zmeny, ktoré pre verejné obstarávanie presadil vtedajší minister investícií Richard Raši (Hlas-SD). Uviedla to Nadácia Zastavme korupciu s tým, že na tieto riziká už vtedy upozorňovala. Po roku zanalyzovala spolu s kanceláriou AGM Partners zmeny v nákupoch. Výsledky podľa nadácie nepotešia najmä v čase konsolidácie, kde sa ráta každé euro.
Verejné korčuľovanie v Košiciach začína svoju zimnú sezónu a na výber je v meste hneď niekoľko možností. Prinášame prehľad, kde si môžete obuť korčule – či už hľadáte romantické klzisko pod holým nebom (Alejová, Mestský park), alebo preferujete krytú arénu. V článku prinášame rozpis platný na túto zimnú sezónu.
Do redakcie nášho denníka prišiel postreh od čitateľa, ktorý si všimol, že na Strojárenskej ulici už nie je lavička Václava Havla. Pamätná tabuľa ostala, no stoličky so stolíkom sú preč. Takúto lavičku majú aj vo Washingtone, Dubline, Barcelone, Benátkach, Tel Avive aj Prahe, len z Košíc musela odísť na reparáciu do Čiech. Dôvodom bol vandalizmus.