V piatok kolaudovali bežecký ovál
Po dlhých ôsmich mesiacoch sa Ťahanovčania konečne dočkali. Na ZŠ Belehradská včera prebehla kolaudácia bežeckého oválu, ktorá mala pôvodne trvať tri týždne.
Tristo metrov dlhý ovál, ktorý stál 80-tisíc eur a bol financovaný z rozpočtu mesta si v piatok dopoludnia spolu prešli zástupcovia magistrátu, školy a dodávateľ stavby. Po ZŠ na Trebišovskej a L. Novomestského sú takto v meste už tri školy s tartanovou dráhou.

Aj pre verejnosť
Okolie tartanového oválu síce ešte nie je upratané a ako sme sa dozvedeli od Ivana Šuleka z oddelenia strategického rozvoja, referátu školstva, športu a mládeže na košickom Magistráte, práce budú pokračovať ešte dva týždne. „Určite budeme musieť ešte poupratovať okolie, spevniť svah a dať tam sieťku, ktorá udrží prípadné padajúce kamene,“ Povedal tiež, že od 1. augusta chcú bežecký ovál otvoriť verejnosti.
„Slávnostné otvorenie však bude až 4. septembra, kedy začína nový školský rok, za účasti primátora mesta a detí, pretože tartanový ovál bude slúžiť hlavne školákom. Zabehať si však budú môcť aj ostatní. Zatiaľ to bude zadarmo, ale deti do 15 rokov ho budú môcť využívať iba v sprievode dospelých,“ uviedol I. Šulek.
Sklz má na svedomí hladne počasie
Minulý rok boli Košice Európskym mestom športu a v rámci tejto akcie mesto rozhodlo o renovácii atletickej dráhy na ZŠ Belehradská. „Do tejto školy chodia šikovné deti, ktoré získali veľa športových ocenení a preto si túto dráhu určite zaslúžia. Neteší nás ten sklz ale koncom minulého roku a začiatkom tohto boli veľmi zlé poveternostné podmienky. Najprv bolo daždivo a potom silno mrzlo. Ak by sa v takom počasí robila rekonštrukcia, teraz by sme asi nemali čo kolaudovať a iba by sme vytýkali nedostatky,“ uviedol I. Šulek a tiež dodal, že ďalšie zdržanie nastalo, keď dodávateľ stavby povedal, že ak chceme aby bežecké dráhy slúžili aj verejnosti, musia uložiť kvalitnejšiu vrstvu tartanu.
Kedy si zabeháte?
Hneď ráno o 6.00 sa otvorí brána školského dvora a otvorená bude až do 20. hodiny. „ Chcel by som apelovať hlavne na športovcov – bežcov, aby boli všímaví. Neboli by sme radi, aby sa po atletickej dráhe preháňali cyklisti, korčuliari, skateboardisti alebo mamičky s kočiarikmi. Ak to nebude takto fungovať, budeme musieť pristúpiť k vyberaniu vstupného. Verím, že aj Košičania sa naučia využívať dráhu na to, na čo má slúžiť,“ upozornil I. Šulek.
(JV)
Foto: tk
Odporúčané články
Invalidná dôchodkyňa Zlatica Labancová sa po smrti manželka a dcéry stará o dve vnúčatá a svoju ďalšiu postihnutú dcéru. Aj napriek problémom urobila všetko preto, aby vnúčatá neskončili v detskom domove. Doposiaľ bývali v unimobunke v zariadení Oáza – nádej pre nový život v Bernátovciach, kde si kúrili drevom.
Dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ bolo zaradené medzi tri najinšpiratívnejšie podujatia Slovenska za rok 2024.
Vláda v stredu schválila návrh zákona, ktorého hlavným cieľom je zosúladiť slovenskú legislatívu s európskou smernicou o transparentnosti odmeňovania a posilniť tak zásadu rovnakého odmeňovania žien a mužov za rovnakú prácu alebo prácu rovnakej hodnoty. Nový zákon má transponovať do právneho poriadku Európsku smernicu (EÚ) 2023/970 z 10. mája 2023, ktorej transpozičná lehota uplynie do 7. júna 2026.