V Steel Aréne cvičili psovodi
V súvislosti s blížiacimi sa majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji sa v Košiciach školili psovodi. O akcii informovalo Ministerstvo vnútra SR sa svojej sociálnej sieti.
Školenie zorganizovalo Oddelenie služobnej kynológie odboru poriadkovej polície KR PZ v Košiciach v spolupráci s odvetvím pyrotechniky Kriminalistického a expertízneho ústavom PZ v Košiciach a odbornými pyrotechnikmi z Pohotovostného policajného útvaru odboru poriadkovej polície KR PZ v Košiciach.
[ad][/ad]Z celého Slovenska
Výcvik psovodov a služobných psov bol zameraný na vyhľadávanie výbušnín a výbušných nástražných systémov. Zúčastnili sa ho psovodi z Košíc, Žiliny, Banskej Bystrice a Prešova. Nechýbal ani Úrad hraničnej a cudzineckej polície Prešov, Sobrance a Zbor väzenskej a justičnej stráže z Košíc. Taktiež bol pozvaný aj inštruktor zo Strediska špecializovaného výcviku služobných psov odboru kynológie a hipológie PPZ.

Priamo v teréne
Prvý deň výcviku sa uskutočnila prednáška z oblasti pyrotechniky a predbežná inštruktáž k blížiacim sa majstrovstvám sveta v ľadovom hokeji. Na druhý deň sa policajti so psami presunuli do terénu, priamo na štadión Steel Aréna Košice. Služobné psy pod dohľadom odborných pyrotechnikov vyhľadávali rôzne výbušniny v jednotlivých častiach štadióna – v šatniach, v hľadisku, v sky boxoch, na chodbách…
Posledný deň sa psovodi so služobnými psami presunuli do Leteckého múzea v Košiciach. Tu vykonávali cvičné prehliadky motorových vozidiel, podvozkov i paluby lietadiel. Výcvik bol vysoko profesionálny, služobné psy si počínali výborne, psovodi získali veľa skúseností.
Zdroj foto: mv sr
[ad2][/ad2]
Odporúčané články
Do dvoch dobročinných zbierok na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach možno prispieť už len zopár dní. Ako univerzita informuje na svojom webe, jedna zo zbierok je určená pre neziskovú organizáciu Oáza – Nádej pre nový život.
V areáli BPMK na Južnom nábreží 13 funguje od mája minulého roka zberné parkovisko. Má kapacitu 82 miest, z toho je 79 vyhradených pre osobné motorové vozidlá a zvyšné pre malé nákladné vozidlá.
Na území Mestských lesov Košice v úseku od Cvičnej skaly po Alpinku sa začína výrub stromov. Terénne úpravy budú trvať do konca februára. Ako informovalo mesto Košice, dôvodom je dostavba cyklochodníka v Čermeľskom údolí. Predpokladaná hodnota investície je 5,5 milióna eur, prostriedky by mali pochádzať najmä z eurofondov.