V Tabačke prehovoria špičkoví investigatívni novinári
Úkladná vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej otriasa nielen Slovenskom, ale aj svetom. Špičkoví investigatívni novinári Zuzana Petková, Arpád Soltész, Mikuláš Jesenský a Jaroslav Vrábeľ prídu diskutovať do Tabačky o podozreniach či otázkach, ktoré vyvolali tento bezprecedentný zločin.
Diskusiu novinárov bude moderovať člen Správnej rady Tabačky Kulturfabrik a dramaturg, Karol Rohrer, ktorý zdôraznil, že záleží na každom z nás, ako sa zachováme, či podľahneme frustrácii a ľahostajnosti k veciam verejným, alebo budeme aktívne meniť charakter tejto krajiny: „Ján Kuciak robil prácu za nás všetkých a pre nás všetkých. Zdieľame s ním túžbu po krajine, kde platia pravidlá a kde kľúčové inštitúcie plnia svoje základné úlohy,“ vysvetlil Rohrer.
Diskusia investigatívnych novinárov sa bude konať dnes o 18. hodine v Tabačke Kulturfabrik.



Šéfredaktor regionálneho denníka KORZÁR Jaroslav Vrábeľ je držiteľom viacerých novinárskych ocenení za texty odhaľujúce korupciu. Foto: Iveta Vaculová

(JH)
Odporúčané články
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.
Modernizácia električkovej trate (MET) na sídlisku Nad jazerom sa už zdarne prehupla do svojej druhej polovice. Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že dodržaný bude aj zmluvný termín ukončenia stavebných prác, ktorý je naplánovaný na prelom júla a augusta.
V Košiciach došlo k personálnym zmenám vo vedení významných kultúrnych inštitúcií. Ministerka kultúry Martina Šimkovičová v utorok rozhodla o odvolaní generálnej riaditeľky Slovenského technického múzea Zuzany Šullovej aj riaditeľky Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach Dariny Kožuchovej.