Verejnosť môže voliť Naj mesto, obec, primátora i starostu Slovenska
Jedenásty ročník súťaže o Naj mesto a obec Slovenska a ôsmy ročník súťaže o primátora/starostu Slovenska spustil od začiatku apríla portál Slovakregion.sk.
Ako informoval správca portálu Peter Jurík, v online hlasovaní môže verejnosť o svojich favoritoch v oboch kategóriách rozhodovať do 31. októbra.
„Súťaž je určená pre všetkých, ktorí majú záujem podporiť mestá a obce Slovenska,“ uviedol s tým, že hlasovať za mesto alebo obec je možné prostredníctvom hlasovacieho banneru umiestneného pod prezentáciami miest a obcí.
Záujemcovia môžu hlasovať podľa svojho bydliska, sympatií, kvality životnej úrovne, služieb, alebo si vybrať miesto, ktoré sa im páči. „Zvíťazí mesto/obec, ktoré získa najviac hlasov a zároveň bude mať najviac užívateľov odovzdávajúcich hlas,“ ozrejmil Jurík.
[ad][/ad]Rozvojové aktivity
Do súťaže o primátora/starostu Slovenska je potrebné zaslať krátky popis aktivít a projektov kandidáta na ocenenie. „Na konci súťaže bude zo všetkých zaslaných popisov – podporných hlasov vybratý primátor/starosta, ktorý svojimi aktivitami a realizovanými projektmi najviac prispel k rozvoju svojho mesta alebo obce,“ informoval Jurík.
Výsledky súťaží budú vyhlásené 5. novembra.
(TASR, ROČ)
Odporúčané články
Ako informovalo na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, nehoda sa stala v ranných hodinách, v smere na Furču. Vodič autobusu linky 55 dostal na namrznutej vozovke šmyk, následne prešiel do protismeru a napokon zišiel dole svahom.
Invalidná dôchodkyňa Zlatica Labancová sa po smrti manželka a dcéry stará o dve vnúčatá a svoju ďalšiu postihnutú dcéru. Aj napriek problémom urobila všetko preto, aby vnúčatá neskončili v detskom domove. Doposiaľ bývali v unimobunke v zariadení Oáza – nádej pre nový život v Bernátovciach, kde si kúrili drevom.
Vo Washingtone sa údajne objavuje myšlienka založenia novej skupiny „Core 5“, ktorá by zahŕňala USA, Čínu, Rusko, Indiu a Japonsko. Ako referuje web Politico, takýto koncept by priniesol výrazný kontrast k existujúcej skupine G7 a zároveň by zblížil tradičných rivalov.