VIDEO: Takto vítali Košičania nový rok na Hlavnej!
Tisíce Košičanov privítali v centre mesta príchod nového roku 2016, v ktorom budú Košice Európskym mestom športu. Silvestrovské oslavy na Hlavnej ulici vyvrcholili polnočným štvorminútovým pyromuzikálnym ohňostrojom.
Posledné sekundy odrátaval s oslavujúcimi aj primátor Richard Raši. “Po titule Európske hlavné mesto kultúry 2013 je titul Európske mesto športu 2016 ďalšou veľkou príležitosťou pre naše mesto naštartovať ďalšie pozitívne procesy pre skvalitnenie života v Košiciach,” uviedol.
Hudobno-zábavná rozlúčka so starým rokom sa začala na pódiu pri Immaculate o 20.00 h, vrcholom bolo vystúpenie kapely Peter Bič Project. Silvestrovský program pozostával aj zo skupín Muzika Milana Rendoša, Tublatanka Revival či Country Band Tennessee, moderoval Richard Herrgott. Polnočný ohňostroj kombinoval pyrotechnické efekty s hudobným podkladom, ktorým bola tohto roku skladba známa z filmu Rocky.
Súčasťou košických osláv vítania nového roka bol aj Detský Silvester so zábavným programom, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok (31.12.) dopoludnia v priestoroch Historickej radnice.
Otvárací ceremoniál k titulu Európske mesto športu 2016 sa bude v Košiciach konať pri Immaculate na Hlavnej ulici 6. januára za účasti známych športových osobností.
(TASR)
Foto: TASR
youtube
Odporúčané články
Pri požiari chaty zasahovali v pondelok (6. 4.) po 16.00 h košickí hasiči v mestskej časti Košice – Vyšné Opátske. Požiar sa rozšíril na priľahlý les a zasiahol aj susednú chatu vzdialenú približne 70 metrov. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach na sociálnej sieti.
Pri požiari rodinného domu v obci Kalša zasahovali profesionálni aj dobrovoľní hasiči niekoľko hodín. Na mieste udalosti pracovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru zo staníc v Bidovciach a Košice – Teplárenská, ktorým asistovali aj dobrovoľné jednotky z okolitých obcí.
Úvodnou diskusiou na tému obnovy legendárneho košického Kina Družba a jeho plánovanej premeny na moderné kultúrne centrum, sa včera v priestoroch obchodného centra Aupark začalo interaktívne podujatie „Mesto v meste“.