Vo štvrtok pribudlo 57 obetí a viac ako 6 600 infikovaných
Vo štvrtok malo na Slovensku pozitívny výsledok PCR testu 6 620 osôb, laboratóriá pritom vykonali 19 585 vyšetrení.
Počet hospitalizovaných sa znížil o 20, v nemocniciach tak leží 3 434 pacientov. Za uplynulý deň pribudlo 57 obetí ochorenia COVID-19. Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.
Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Bratislavskom kraji, kde potvrdili 1 040 prípadov. V Trenčianskom kraji pribudlo 967 pozitívne testovaných, v Trnavskom 926, Žilinskom 870 a v Košickom 755. Nitriansky kraj zaznamenal 741 nových prípadov, Prešovský 669 a Banskobystrický 652. Na Slovensku za uplynulý deň vykonali 26 822 antigénových testov, z ktorých bolo 904 pozitívnych. Z nich tvorili nezaočkovaní alebo len čiastočne zaočkovaní ľudia viac ako 70 percent, v prípade PCR testov to bolo takmer 73 percent.
„Na JIS a OAIM je 592 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 295 ľudí. Viac ako 73 percent nie je zaočkovaných alebo má len jednu dávku očkovacej látky,” doplnila hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová. Celkový počet úmrtí „na COVID” sa dostal na úroveň 15 236, celkový počet úmrtí „s COVIDOM” je 2 790.
Informácie o počte ľudí zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19 za predchádzajúci deň neboli zverejnené. Dôvodom môže byť zmena metodiky zberu dát o očkovaní, ktorú v stredu oznámilo NCZI. Zjednotenie systému podľa hovorkyne Alžbety Sivej môže trvať niekoľko dní.
Zdroj: (SITA, qq;pla)
Odporúčané články
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Rezidentské parkovanie sa na sídlisku KVP od 1. marca nezavedie. Poslanci mestského zastupiteľstva svojim hlasovaním vyšli v ústrety petícii 1600 obyvateľov a ďalších nespokojných občanov, ktorí spochybnili pripravenosť mestskej časti spustiť nový systém. Pre tých, ktorí si už rezidentské karty na sídlisku KVP zakúpili, pripravuje Mesto Košice možnosť vrátenia peňazí alebo posunutia začiatku platnosti karty na nový termín.