Vodiči električiek si zvykajú na nové snímače
Fungovanie električkovej dopravy na vynovenej trati Košičania bedlivo sledujú. Neujde im nič, vrátane nahnevaných vodičov ručne prestavujúcich výhybky. Na problém s výhybkami na električkovej trati nás upozornil jeden z našich čitateľov. “Viackrát som počas posledných dní videl, ako nadávajúci vodiči električiek museli vystúpiť a ručne prehadzovať výhybky, najčastejšie na Námestí Maratónu mieru,” napísal nám s



ArtFilm 2026 - Foto z červeného koberca!
Kliknite pre zobrazenie celej galérie
Fungovanie električkovej dopravy na vynovenej trati Košičania bedlivo sledujú. Neujde im nič, vrátane nahnevaných vodičov ručne prestavujúcich výhybky.
Na problém s výhybkami na električkovej trati nás upozornil jeden z našich čitateľov. “Viackrát som počas posledných dní videl, ako nadávajúci vodiči električiek museli vystúpiť a ručne prehadzovať výhybky, najčastejšie na Námestí Maratónu mieru,” napísal nám s tým, že podľa neho to bude zrejme následok mrazivého počasia.
Podľa DPMK však časté ručné prehadzovanie výhybiek nemá na svedomí studené počasie ani nekvalitná práca stavbárov.
“Nové koľajové križovatky majú umiestnené snímače na prestavovanie výhybiek na iných miestach, ako boli pred rekonštrukciou. Preto vodičom chvíľu potrvá, kým si na ich nové umiestnenie zvyknú. Ak vozidlo ponad snímač prejde bez spomalenia potrebného na automatické prestavenie výhybky, musia si ju vodiči prestaviť ručne. Musia tak urobiť aj v prípade, ak prejdú ponad snímač v čase, keď je výhybka zablokovaná proti prestaveniu práve prechádzajúcim vozidlom,” vysvetlila hovorkyňa košických dopravcov Michaela Karaffová.
Foto: Veronika Janušková
Najnovšie články

Príprava D1 na Zemplíne nemešká ani deň, beží súťaž na posúdenie EIA

UNLP Košice uzavrela zmluvu na vybudovanie urgentného príjmu II. typu

Aktivisti žiadajú zachovať budovu na Masarykovej, MŠVVaM trvá na demolácii



