Výbuch v Prešove vyvolal mohutnú vlnu solidarity. Ľudia z celého Slovenska podávajú pomocnú ruku
Celým Slovenskom v piatok (6.12.) otriasla tragická udalosť. Na Mukačevskej ulici v Prešove došlo k výbuchu jedného z dvanásťpodlažných obytných domov. Výbuch plynu v obytnom dome okrem obetí na životoch a zranení spôsobil aj to, že mnohí ľudia stratili strechu nad hlavou. Tieto udalosti zdvihli na sociálnej sieti Facebook mohutnú vlnu solidarity.
Obyvateľom obytného domu sa preto rozhodli pomôcť ľudia z celého Slovenska.
Na sociálnej sieti vznikla skupina s názvom Pomôžme ľuďom z vybuchnutého bytového domu v Prešove, s cieľom pomôcť dotknutým osobám. Facebooková skupina, ktorá má v čase písania textu takmer 15-tisíc členov a noví rýchlo pribúdajú. Skupina pritom vznikla približne okolo 14.00. Ľudia tam spontánne ponúkajú finančnú pomoc, oblečenie, jedlo, či dokonca dočasné ubytovanie.
Mesto Prešov zároveň zverejnilo číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici. Od zriadenia tohto účtu na pomoc ľuďom bolo už pripísaných 7020 eur.
Číslo účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229
Variabilný symbol: 6122019.
Ubytovanie dotknutým osobám bude poskytnuté do odvolania na Školskom internát pri SOŠt, Volgogradská 1. Pre ľudí je pripravená teplá strava a nocľah.
Kontaktné tel. číslo: 051/3100 101.
[article slug=”vybuch-plynu-v-presove-hori-12-poschodova-bytovka”][/article] [ad][/ad]Odporúčané články
Ustanovuje základný úväzok novej kategórie pedagogických zamestnancov – kandidátov. Cieľom schváleného návrhu je aj vymedziť, že základný úväzok riaditeľa „manažéra“ sa neustanovuje.
Národné olympijské centrum plaveckých športov v Košiciach (NOCKE) upozorňuje na uzatvorenie bazénovej časti pre verejnosť, a to v dňoch 19. až 21. decembra.
V meste už cítiť sviatočnú atmosféru nielen na trhoch pri vysvietenom stromčeku, ale atmosféru dopĺňa aj výzdoba Hlavnej ulice. Z našej prvej vianočnej ankety vysvitlo, že Košičania sú štedrí a plánujú minúť na dary pre príbuzných pomerne vysoké čiastky. Preto sme sa v ďalšej ankete pýtali, či už majú pripravené vianočné darčeky, alebo ich kupujú na poslednú chvíľu.