Výlov rýb ako na Vianoce. Nechýbali ani statné kapríky
Zaujímavý pohľad sa naskytol Košičanom včera dopoludnia. V Mlynskom náhone to vyzeralo ako pred Vianocami. Prebiehal tam totiž výlov rýb, medzi ktorými nechýbali ani statné kapríky.
„Požiadali sme Správu mestskej zelene, aby sme mohli znížiť hladinu Mlynského náhonu, v ktorom sa nachádza momentálne veľké množstvo rýb. Okolo obeda sme vylovili zhruba 700 kg podustvy dvojročnej a 400 kg kapra dvojročného,“ povedal nám priamo pri výlove Jozef Hudák, hospodár Slovenského rybárskeho zväzu, mestská organizácia Košice.
[ad][/ad]Výlov trval zhruba do 15. hodiny. Rybári celkovo odchytili 1 500 kilogramov rýb. „My sme radi, že máme priamo v centre mesta takú malú chovnú stanicu. Ľudia nám tu ryby kŕmia a tieto nemajú vo vodách náhonu žiadneho predátora. Takže radosť je obojstranná. Je len škoda, že Mlynský náhon nie je priamo napojený do rieky Hornád, kam po vylovení všetky ryby púšťame,“ dozvedeli sme sa od koordinátora Slovenského rybárskeho zväzu, mestská organizácia Košice, Štefana Kopča.
Rybári po výlove zároveň vyčistili aj hate od nánosov konárov a nečistôt.
Foto: Veronika Janušková [article slug=”podla-kompetentnych-je-uprava-mlynskeho-nahonu-nevyhnutna”][/article]Čítajte aj:
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach (UNLP) od 1. novembra 2024 až do odvolania zakázala návštevy na svojich oddeleniach. Toto opatrenie bolo zavedené na základe aktuálnej epidemiologickej situácie s cieľom prevencie šírenia respiračných ochorení počas sviatočného obdobia.
Ľudia si opäť pripnú červený mak na znak úcty k vojnovým hrdinom. V pondelok 11. novembra si Slovensko pripomenie Deň vojnových veteránov. Ako informovalo združenie Post Bellum, tento deň je príležitosťou pripomenúť si príbehy hrdinov, ktorí bojovali za slobodu.
Pavol Slota, predseda národnej strany DOMOV, spolu s novinárkou Michalou Gánovskou navštívili vojnou postihnuté oblasti Donbasu, aby priniesli autentický pohľad na život v tejto konfliktne zóne. Ich cesta do Donecka, Avdejevky, Mariupolu a ďalších miest sa stala základom dokumentu Voľba národa – svedectvo z Donbasu.