Výťahy v štátnych budovách nefungujú
Už skoro rok v sedemposchodovej budove Katastrálneho úradu na Južnej triede nefunguje ani jeden z dvoch výťahov. V posledných dňoch je podobná situácia aj na Okresnom úrade na Komenského ulici.
Všetci zamestnanci a ich návštevy, ktoré tam potrebujú niečo vyriešiť, musia pešo šliapať aj do vyšších poschodí. Problém majú hlavne starší, prípadne imobilní ľudia. V januári tohto roku Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (MV SR), pod ktoré obe budovy patria, informovalo, že poruchu výťahov na katastrálnom úrade riešia a že aktuálne uzatvárajú verejné obstarávanie na jeho opravu v dohľadnej dobe. Odvtedy už prešlo osem mesiacov a situácia sa stále nezmenila.

Oslovili sme preto opäť MV SR. „Prvé verejné obstarávanie na technickú správu našich budov a zariadení sme museli zrušiť, lebo ani jeden z uchádzačov nesplnil naše požiadavky na predmet zákazky,“ znela odpoveď z tlačového oddelenia. Ministerstvo muselo vypísať nové verejné obstarávanie. „Po jeho ukončení boli podpísané rámcové dohody s viacerými uchádzačmi. Prebehlo už aj opätovné otváranie ponúk. Momentálne plynie 16-dňová zákonná lehota na podpis zmlúv,“ dozvedeli sme sa. Vo vyjadrení sa tiež píše, že predpoklad podpisu realizačných zmlúv je v 38. týždni a krátko nato sa môže začať s objednávaním opráv.
Odporúčané články
Košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) podpísal v uplynulých dňoch zmluvy s dvoma zhotoviteľmi, ktorí uspeli vo verejnom obstarávaní v rámci revitalizácie verejného priestranstva na uliciach Bašťovanského a Clementisova na sídlisku Dargovských hrdinov.
Krátko po polnoci v utorok 2. decembra prijala polícia oznámenie, že v byte obytného domu horí. Preto v noci polícia vyslala do MČ Západ na Gudernovú ulicu číslo 1 všetky záchranné zložky. Príčinou požiaru bola zrejme zapálená cigareta, v byte našli hasiči 80-ročnú ženu bez známok života.
Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH), a. s., Košice odlieči vďaka navýšeniu finančného objemu v mesiacoch november a december viac poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP). Znížia sa tak ich počty na čakacej listine na plánovaný výkon. Kapacitné aj personálne možnosti ústavu to umožňujú, preto ide o významný krok v prospech poistencov najväčšej zdravotnej poisťovne.