Z Košíc do Varšavy za hodinu? Od marca by to nemal byť problém!
Z Košíc budeme môcť navštíviť Varšavu priamou leteckou linkou. Do nášho mesta prichádza tretí sieťový dopravca – poľská letecká spoločnosť LOT.
Už od 28. marca za necelých 200 eur sa do hlavného mesta Poľska dostaneme pohodlne iba za hodinu.
Prestup aj do Paríža Poľská letecká spoločnosť LOT je na trhu 86 rokov, prevádzkuje 200 pravidelných letov denne do štyridsiatich destinácií. Z Varšavy sa diaľkovým letom dostanete napríklad do Amsterdamu, Paríža, Kodane, Bruselu, Hamburgu či Barcelony.
„Lot je známou spoločnosťou. Výhodou je aj to, že jazyková bariéra medzi Slovákmi a Poliakmi neexistuje. Košičania budú cestovať do Varšavy šesťkrát do týždňa s prestupom minimálne 30 minút,“ informovala Jolanta Grala–Bednárčik, regionálna riaditeľka LOT.
Letenky sa už predávajú
Letenky do Varšavy sa začali predávať včera. Prvý let na palube LOT-u sa uskutoční 28. marca 2016. Ako informovala regionálna riaditeľka poľských areolínií, cena leteniek bude od 177 eur, let trvá hodinu.
„Chceme sa stať na Slovensku obľúbenou leteckou spoločnosťou, byť aerolinkou prvej voľby,“ povedala Bednárčik.
Lietajte z Košíc
„Po troch rokoch rokovaní sa nám podarilo zrealizovať letecké spojenie s poľskou aerolinkou, čím napĺňame náš dlhodobý cieľ, ktorý je v našom slogane „Začnite lietať z Košíc, lietajte z Košíc,“ povedal zástupca výkonného riaditeľa pre financie a člen predstavenstva spoločnosti Letisko Košice – Airport Košice, a. s., Tomáš Jančuš.
Podľa primátora mesta je nadviazanie spolupráce s ďalšou leteckou spoločnosťou veľkým krokom pre mesto. „Tretím sieťovým dopravcom sa nemôže pochváliť žiadne iné mesto na Slovensku. Som veľmi rád, že Košice sa nespájajú len s Varšavou, ale aj s ďalšími vyše 60 destináciami na troch kontinentoch, ktoré má LOT v ponuke,“ vyjadril sa primátor mesta Richard Raši.
Ilustračné foto: TASR
Odporúčané články
Košice sú krásne historické mesto s jedinečnou atmosférou, no v posledných rokoch čoraz viac zápasia s problémom, ktorý mnohých obyvateľov každý deň obťažuje čoraz viac – reklamným smogom. Pri vjazdoch do mesta, na hlavných ťahoch, ale aj v obytných zónach pribúdajú billboardy, reklamné tabule, bannery či rôzne improvizované reklamné konštrukcie. Mnohé z nich sú staré, poškodené alebo esteticky nevhodné. Niektoré sú dokonca umiestnené bez povolenia o čom aj náš portál KOŠICE: DNES v minulosti informoval.
Pátranie po nezvestnej maloletej osobe vyhlásili policajti z okresu Košice – okolie. Nezvestnou je 12-ročná Viktória M., po ktorej bolo pátranie vyhlásené v pondelok 23. marca 2026.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.