Za útok „samurajským“ mečom dostal podmienku
Muža, ktorý sa minulý týždeň vyhrážal 57-ročnej Michalovčanke zabitím s japonským mečom v ruke, sudca v superrýchlom konaní podmienečne odsúdil.
V pondelok o tom informovala polícia na svojej stránke na sociálnej sieti.
K incidentu došlo v jednej z rekreačných chatiek na Zemplínskej šírave. Ako uvádza polícia, 51-ročný muž z Michalovského okresu sa tu žene slovne vyhrážal zabitím, pričom v ruke držal japonský meč, ktorým búchal po stole. Žene žiadne zranenia nespôsobil, „vzbudil však u nej dôvodnú obavu o život a zdravie,“ informuje polícia.
Krátko po čine muža obmedzili na osobnej slobode a umiestnili ho do cely policajného zaistenia. Políciou začaté trestné stíhanie vo veci prečinu nebezpečného vyhrážania sa skončilo podmienečným trestom v superrýchlom konaní.
[ad][/ad]Odporúčané články
Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) sprístupnila webovú stránku s registračným formulárom, prostredníctvom ktorého môžu cestujúci požiadať o mimoriadne odškodnenie za zranenia, ktoré utrpeli pri nedávnych železničných nehodách pri Jablonove nad Turňou a Pezinku. Vláda SR schválila jednorazový finančný príspevok 12. novembra ako mimoriadnu formu pomoci nad rámec zákonných povinností dopravcu.
Prvá tradičná Mikulášska jazda sa uskutočnila v sobotu 6. decembra. Naša redakcia bola pri tom a zisťovala, ako sa Mikuláš dostal zo severného pólu až do Košíc, aby mohol poslušným deťom priniesť sladkosti.