Za utorok potvrdili 94 nakazených koronavírusom
Za utorok potvrdili 94 nakazených koronavírusom po 6 918 vykonaných PCR testoch. V nemocniciach pribudol jeden pacient, hospitalizovaných je tak 93 ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň.
Počet obetí nestúpol. Prvou dávkou vakcíny zaočkovali bezmála 3 800 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.
V Košickom kraji potvrdili najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami, pribudlo tam 33 prípadov nákazy. V Trnavskom kraji malo pozitívny výsledok testov 13 ľudí, v Bratislavskom a Žilinskom zhodne po 11. Trenčiansky kraj eviduje deviatich nakazených, Prešovský ôsmich, Nitriansky piatich a Banskobystrický štyroch. Medzi nakazenými je 41 mužov a 53 žien. Ako uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR, za posledný týždeň je počet pozitívne testovaných na delta variant 74 vzoriek z celkového počtu 87 sekvenovaných vzoriek. Predstavuje to 85 % zastúpenie.
Z takmer 4 700 antigénových testov pribudlo v utorok 10 pozitívne testovaných.
Za predchádzajúci deň dostalo prvú dávku vakcíny 3 793 ľudí, celkovo je tak 2 282 533 ľudí zaočkovaných prvou dávkou. Druhú dávku vakcíny už dostalo 2 010 419 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 6 349 osôb.
Hospitalizovaných je 93 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 48 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) sú piati pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú tri osoby.
Slovensko eviduje 12 541 úmrtí „na COVID“ a 2 457 úmrtí „s COVIDom“.
Zdroj: (SITA, kh;mhu)
Odporúčané články
Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH), a. s., Košice odlieči vďaka navýšeniu finančného objemu v mesiacoch november a december viac poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP). Znížia sa tak ich počty na čakacej listine na plánovaný výkon. Kapacitné aj personálne možnosti ústavu to umožňujú, preto ide o významný krok v prospech poistencov najväčšej zdravotnej poisťovne.
Bude zamračené, teploty okolo 1 až 3 stupne Celzia.
Väčšina Slovákov pociťuje nostalgiu za obdobím socializmu. Až 60 percent obyvateľov verí, že život v bývalom režime bol lepší ako dnes. Podľa prieskumu DEKK Inštitútu má pozitívny obraz o socializme približne 65 percent ľudí, zatiaľ čo len niečo vyše 28 percent si myslí, že za socializmu bolo horšie než dnes. Údaje odhaľujú komplexné príčiny tohto javu a upozorňujú na riziká, ktoré z neho pre súdržnosť spoločnosti vyplývajú. Anketou na našej facebookovej stránke sme chceli zistiť, aký názor majú Košičania.


