Zašlite svoje názory o vode
Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) má zo zákona povinnosť informovať verejnosť o zozname vôd určených na kúpanie. Tak isto musí vymedziť dĺžku kúpacej sezóny.
Na Slovensku je takto vyhlásených tridsaťdva lokalít, z toho tri budú tohto roku zatvorené (Dolno Hodrušské jazero, Veľké Richnavské jazero a Kunovská priehrada). Košičanov asi najviac zaujímajú vodné nádrže Bukovec a Ružín. Kúpacia sezóna na nich začína 15. júna a končí 15. septembra. Keďže na oboch vodných plochách bola minulého roku kvalita vody určenej na kúpanie výborná, ÚVZ pred sezónou žiada verejnosť o pripomienky k týmto vodám.
Na ostatných východoslovenských vodných plochách bola v minulom roku tiež kvalita vody výborná, výnimku tvorili Domaša – Valkov, Domaša – Dobrá pláž a Domaša Poľany, kde bola kvalita vody dobrá. Tohtoročná kúpacia sezóna na nich začne od 1. júla a skončí 31. augusta.
Foto: veja
Odporúčané články
Na Magistráte mesta Košice prvýkrát zasadalo Mestské stredoškolské zastupiteľstvo (MSZ), ide o významný krok v participácii mladých na správe vecí verejných. Vo Veľkej zasadačke mestského magistrátu zasadlo 64 stredoškolákov a stredoškoláčok z 34 škôl, ktorí zložili slávnostný sľub a vyjadrili pripravenosť aktívne sa podieľať na rozvoji mesta.
Obavy Košičanov sa nenaplnili. Analýzy návštevnosti aj kvality obsluhy na jednotlivých pracoviskách potvrdzujú zachovanie dostupnosti a zároveň zlepšenie zákazníckej skúsenosti. Prispelo k tomu posilnenie zostávajúcich miest, výrazné rozšírenie siete samoobslužných zariadení aj mobilná aplikácia Slovenskej pošty, ktorej výhody oceňuje čoraz viac klientov.
V Košiciach ukladajú na posledný odpočinok rómskeho kráľa Róberta Botoša. Skonal v nedeľu 15. februára. O jeho úmrtí informovalo Združenie obcí Jekhethane. Ako uviedlo, Botoš bol prvý košický a posledný oficiálne korunovaný rómsky kráľ strednej Európy.