Zaujímavý Košičan: Rapper Búrka z Ťahanoviec
V druhej časti našej série o zaujímavých a šikovných Košičanoch vám predstavujeme BÚRKU z Ťahanoviec. Séria videí o zaujímavých Košičanoch má za úlohou predstaviť šikovných ľudí a to, v čom vynikajú.
“Vynikajúci rapper a hlavne človek. Jeho texty mi otvorili oči… Verím, že sa v priebehu niekoľkých rokov dostane aj na medzinárodnú úroveň a zviditeľní moje krásne rodné mesto Košice na rappovej mape sveta!” znie jeden z komentárov pod videom s košickým rapperom.
Lukáš síce pochádza zo Zvolena, no už 11 rokov žije v Košiciach. Sám nám dokonca prezradil aj to, že momentálne žije v podnájme na Ťahanovciach a rozhodol sa tu žiť aj kvôli zlým vzťahom v rodine. Svoju prezývku spája aj s jeho búrlivým životom, kedy sa musel už niekoľkokrát sťahovať na rôzne miesta či hľadať si novú prácu.
“Rappujem pod umeleckým menom Búrka. Píšem o svojom živote o všetkom, čo som reálne zažil. Dávam ľuďom motiváciu a učím ich, aby boli sami sebou a nepodliehali spoločenským tabuľkám len preto, aby sa páčili druhým a aby sa nebáli a boli odvážnejší. Hlavne, aby nerobili zbytočne niečo pri čom nie sú šťastní,” Lukáš alias Búrka vysvetlil podstatu svojho rappu pre KOŠICE: DNES.
Ak máte tip na zaujímavého, alebo šikovného Košičana nezabudnite nám napísať na [email protected].
(VT)
Odporúčané články
Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu popoludní v Košiciach fyzicky napadol neznámy muž. K incidentu došlo na toaletách v nákupnom centre Aupark, kde bol Schutz bez predchádzajúcej slovnej výmeny udretý zozadu do hlavy. Po páde utrpel zlomeninu stehennej kosti a momentálne je hospitalizovaný, pričom čaká na operáciu.
Najväčšia letecká udalosť roka sa po dvojročnej prestávke vracia do kalendárov leteckých fanúšikov. Medzinárodné letecké dni SIAF 2026 sa 5. a 6. septembra uskutočnia na letisku Košice.
Košická Hlavná ulica je opäť o čosi krajšia. Začiatkom tohto týždňa po vyše šiestich rokoch zmizlo oplotenie okolo ikonickej Urbanovej veže. Oplotenie bolo súčasťou každej fotografie tejto 45 metrov vysokej národnej kultúrnej pamiatky od 1. septembra 2019, keď sa v dvoch etapách začala s jej komplexným reštaurovaním a obnovou exteriéru.