Zomrel Juraj Bauer
Vo veku 81 rokov zomrel v nedeľu v Košiciach dlhoročný pedagóg, nadšenec histórie nášho mesta a dokumentátor jeho bohatej minulosti – Juraj Bauer.

Svojmu mestu i jeho významnej vzdelávacej inštitúcii, Strednej priemyselnej škole strojníckej v Košiciach, založenej v roku 1872, venoval svoj aktívny život. Napísal niekoľko kníh, okrem iného o pamätných tabuliach a erboch v meste. Jeho láskou sa neskôr stali staré mapy, ktoré reštauroval do pôvodného stavu.
[article slug=”tento-kosican-dava-historickym-mapam-novy-zivot”][/article]
Rozlúčka so zosnulým bude vo štvrtok 31. augusta 2017 o 11. hodine v košickom krematóriu. Česť jeho pamiatke!
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice od štvrtka 27. novembra 2025 obnoví štandardnú prevádzku autobusových liniek na Rastislavovej ulici.
Ako informovalo na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, nehoda sa stala v ranných hodinách, v smere na Furču. Vodič autobusu linky 55 dostal na namrznutej vozovke šmyk, následne prešiel do protismeru a napokon zišiel dole svahom.
Prinášame prehľad kontaktov a informácie o dostupnosti zariadení opatrovateľskej služby a zariadení pre seniorov, ktoré zriaďuje mesto, mestské časti a kraj. V prípade, ak senior potrebuje pomoc a čaká v poradovníku príliš dlho, existujú aj možnosti domácej opatrovateľskej služby či monitorovanie a signalizácia potreby pomoci.