PR 29.05.20

Konečne! Atrium Optima otvorená...

foto: archív Atrium Optima Košice

Po takmer dvoch mesiacoch sa od stredy minulého týždňa môžeme konečne vydať na nákupy do obchodných centier. Výnimkou nie je ani najväčšie nákupné centrum na východnom Slovensku - Atrium Optima.

Pandémia koronavírusu ho na dlhé týždne donútila zatvoriť svoje brány. Od stredy (20. 5.) sa však začala štvrtá fáza uvoľňovania opatrení v čase koronakrízy, čo znamená, že Optima opäť víta svojich zákazníkov.

Otváranie ekonomiky vo všeobecnosti znamená aj otvorenie obchodov v nákupných centrách. V prípade maloobchodných prevádzok sa upravujú kritériá pohybu a počtu zákazníkov vo vnútorných priestoroch. Pôvodná hodnota 25 metrov štvorcových, slúžiaca na prepočet maximálneho počtu zákazníkov, sa upravuje na 15.

„Našťastie sa pomaly všetko vracia do normálu. Veľmi sa tešíme na všetkých zákazníkov a dúfame, že obdobie návratu do bežného života bude čo najkratšie,“ povedal manažér OC Atrium Optima Peter Šimkanin.

Foto:
Foto: archív Atrium Optima Košice

Za prísnych hygienických opatrení

Optime sa nachádza viac než 160 obchodov a okolo 20 reštaurácií, fastfoodov a kaviarní. „Takmer všetky prevádzky sú otvorené s výnimkou detského kútika a športovísk. Obchody budú podľa mojich informácií čoskoro komplet otvorené,“ dodáva P.  Šimkanin.

Tak ako v iných obchodným centrách, aj v Optime platia hygienické opatrenia, ako to je uvedené na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR. „To znamená, že je potrebné dodržiavať dvojmetrové odstupy a každá prevádzka má pri vstupe uvedený maximálny počet zákazníkov, ktorí naraz môžu byť v jednej prevádzke.“ Za každým z vchodov si zákazníci môžu dezinfikovať ruky.

„Samozrejme, všetky štandardné marketingové akcie zatiaľ vykonávať nemôžeme, ale na jún sme pre našich návštevníkov pripravili veľmi zaujímavú kupónovú knižku, kde bude množstvo mimoriadnych zliav pre nákupy,“ priblížil manažér OC Atrium Optima.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím