05.09.20

Spoznajte výhody zelenej energie na autosalóne elektromobilov

foto: KAC

Automobily, motorky, kolobežky, bicykle, no všetky na elektrický pohon. Najväčšiu špecializovanú výstavu elektromobilov na Slovensku si môžete pozrieť až do nedele pred OC Optima. Autosalón prináša 40 elektro a hybridných vozidiel, ktoré si môžete vyskúšať v rámci hybridných jázd. 

Výstava odštartovala už v piatok, kedy sa prišli pozrieť prví zvedavci. Na automobiloch zaujme najmä ich minimálna hlučnosť. „Dnes sme mali zatiaľ 13 jázd, je to prvý deň, predpokladáme, že sa to rozbehne najmä počas víkendu,“ hovorí Jaroslav zo stánku vozidiel Ford. 

Výdrž batérie či rýchlosť nabíjania

Potenciálnym zákazníkom ponúkajú skúšobnú jazdu po Alejovej ulici, po výpadovke a naspäť. „Túto trasu máme poistenú, takže môžete aj nabúrať,“ vtipkuje predajca.

Niektorí si prídu auto len vyskúšať, iní už prídu cielene za daným vozidlom.

„Mali sme tu jeden pár, ktorý mal auto dlhodobo vyhliadnuté a vedeli, že tu na autosalóne bude. Chceli si ho chceli otestovať a opýtať sa nejaké detaily, kupovať si ho budú už priamo v predajni,“ hovorí Jaroslav.

Ľudí zaujíma najmä dojazd, výdrž batérie, rýchlosť nabíjania či prevádzkové náklady. Pre ktorý typ vozidla sa zákazník nakoniec rozhodne záleží od jeho osobných preferencií. „Niektoré auto má lepší interiér alebo lepší podvozok, je to na výbere zákazníka, či chce športové alebo úžitkové auto,“ zhrnul Jaroslav. 

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac
 

Pokračovanie článku je na ďalšej strane. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím