29.06.19

Kam na výlet v okolí Košíc?

foto: shutterstock

Počas letných dní sa nám často nechce cestovať celé hodiny za dobrodružstvom, oddychom alebo za okúzľujúcim výhľadom. Nič sa nedeje, veď okolie nášho mesta ponúka množstvo miest a atrakcií, ktoré by ste mali určite navštíviť. 

Pre turistov

Sivec (Šivec) ponúka jeden z najkrajších výhľadov na vodnú nádrž Ružín. Tí, ktorí nie ste turisti, nebojte sa, nebude to až také náročné. Túra sa začína na Ružíne, odkiaľ idete po trase označenej modrou značkou na Gáľovú, prejdete na zelenú trasu a po nej pokračujete ku Priehybe pod Sivcom. Po nej ostáva už iba žltá farba a putovanie na Sivec, ktorý sa nachádza vo výške 781 metrov nad morom. Pohľad z tohto miesta sa ozaj oplatí vidieť. Cesta späť k Ružínu už nebude taká náročná a vy iba pokračujete po žltej trase. Celkovo by ste mali prejsť 15 kilometrov.

Tip: V prípade, že vám to nestačilo, môžete zo Sivca pokračovať cez Vysoký vrch (851 m n. m.) až k Jánošíkovej bašte. Odtiaľ je to už len na skok do Kysaku.

reklamná správa
 

Foto: TASR
Jazero Beňatina. Foto: TASR

Pre milovníkov vody

Ak vás už omrzeli kúpaliská a máte chuť vyskúšať niečo nové, neváhajte sa vybrať na cestu k jazeru Beňatina. Prejsť budete musieť viac kilometrov ako k Bukovcu, určite to ale nebudete ľutovať. Jazero sa nachádza v okrese Sobrance a ide o zatopený kameňolom. Okrem osvieženia vo vode sa môžete aj pokochať pohľadom na päť metrov dlhý odtlačok pravekej veľryby. Ak ale máte chuť na viac pohybu, neváhajte sa vydať na splavovanie rieky Hornád. Nechoďte na vlastnú päsť, stačí pohľadať na internete a hneď máte pri sebe odborníkov. 

reklamná správa

Pre vyznávačov relaxu

Skryť sa pred slnkom môžete v príjemnom tieni Hájskych vodopádov. Tie sa nachádzajú za obcou Háj. V letných mesiacoch sa neváhajte schladiť vodou. Pri návšteve obce sa nezabudnite zastaviť na cintoríne, kde sa nachádza desaťmetrová socha anjela. Nejde o umelecké dielo, použili ju americkí filmári v roku 2000 počas nakrúcania vojnovej drámy Za nepriateľskou líniou s Gene Hackmanom a Owenom Wilsonom v hlavných úlohách. V blízkosti sa nachádza aj obec Zádiel, pri ktorej na vás čaká Zádielska dolina. 

Foto: TASR
Hájske vodopády. Foto: TASR
Viac typov na výlety v okolí Košíc nájdete TU

 

Unikátne Morské oko sa radí medzi najkrajšie prírodné jazerá

Viac k téme

23.03.19
Unikátne Morské oko sa radí medzi najkrajšie prírodné jazerá

(RED)

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím