06.07.19

Pri Prešove otvorili novú rozhľadňu. Vidieť z nej dokonca aj Vysoké Tatry

Foto: archív Gréckokatolícka charita Prešov

Rozhľadňu „Na bani“ v katastri obce Okružná v okrese Prešov sprístupnili pre verejnosť slávnostnou posviackou. Postavili ju dobrovoľníci Farskej charity Okružná v rámci projektu Oáza pokoja.

Ako informovala Silvia Hrabčáková z Gréckokatolíckej charity Prešov, vyhliadková veža je vysoká päť metrov a je orientovaná na všetky svetové strany. Je postavená z drevených profilov na betónovom základe. Autorom a realizátorom myšlienky je Jozef Sukovský z Farskej charity Okružná. 

„Počas stavby rozhľadne od júna do septembra 2018 sa uskutočnilo spolu 41 brigád. Vyše 50 dobrovoľníkov spoločne odpracovalo na výstavbe rozhľadne viac ako 410 hodín dobrovoľníckych prác. Počas jarných mesiacov tohto roka sa realizovali dokončovacie práce. Cez Národný týždeň charity sa celá vyhliadková veža natrela a pripravila na sprístupnenie pre verejnosť,“ priblížila zástupkyňa vedúceho Farskej charity Okružná Radoslava Ivanová.

Z rozhľadne je krásny výhľad na okolitú prírodu. Foto: archív Gréckokatolícka charita Prešov
Z rozhľadne je krásny výhľad na okolitú prírodu. Foto: archív Gréckokatolícka charita Prešov

Súčasť relaxačnej cesty 

Do prác sa zapojili zástupcovia všetkých generácií, aj záujmových skupín v obci ako urbárske spoločenstvo, dobrovoľný hasičský zbor, farská charita, poslanci aj miestni farníci a občania. Rozhľadňa je súčasťou relaxačnej cesty, ktorá vedie po vrchole starej bane až po studničku s pitnou vodou.

„Z veže môžete vidieť Kapušiansky hrad, okolité obce a v prípade priaznivého počasia aj vrcholce Vysokých Tatier,“ uviedla Hrabčáková s tým, že tento projekt mohla Gréckokatolícka charita Prešov a Farská charita Okružná zrealizovať pomocou finančnej podpory viacerých spoločností cez hlasovaciu súťaž. Rozhľadňu sa podarilo postaviť aj vďaka dobrovoľníkom a darcom.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím