Budova bývalého Daňového úradu ožije
Pracovný ruch sa pri prestavbe bývalého Daňového úradu na Garbiarskej ulici utlmil. V marci sa na stavenisko majú robotníci vrátiť.
Z bývalého daňového úradu na Garbiarskej ulici má vzniknúť dom SKY ONE s bytmi či kancelárskymi a obchodnými priestormi. Robotníci pracovali v budove, odkiaľ odpratávali starý materiál, no búracie práce sa skončili vlani vo februári.
[ad][/ad]V novembri 2017 došlo k zmene, o ktorú požiadal vlastník. Pôvodne tam malo byť 55 bytov, ich počet sa zníži na 42, taktiež namiesto troch budú iba dva apartmány.
„Momentálne prebiehajú jednania so stavebnými firmami, ktoré sa prihlásili do výberového konania na stavbu SKY ONE. Po ukončení výberového konania a podpise zmluvy s dodávateľom stavby sa začne realizovať výstavba. Predpokladáme, že práce sa začnú v marci 2018,“ informoval Štefan Petrunčík, konateľ spoločnosti. Doplnil, že ak sa podarí spustiť výstavbu v marci 2018, termín kolaudácie by mal byť v októbri 2019.
[article slug=”na-danove-priznanie-budu-nove-tlaciva”][/article]foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Kamil Šaško navštívil Detskú fakultnú nemocnicu Košice, kde sa oboznámil s aktuálnym stavom stavebných úprav pripravovaného pracoviska magnetickej rezonancie pre detských pacientov. Počas návštevy absolvoval prehliadku priestorov budúceho pracoviska a s vedením nemocnice rokoval aj o ďalších investičných projektoch, ktoré majú podporiť rozvoj pediatrickej zdravotnej starostlivosti na východnom Slovensku.
Spoločnosť Ryanair včera slávnostným prvým letom otvorila nové priame letecké spojenie z Košíc do španielskej Malagy. Spojenie bude prevádzkované celoročne dvakrát týždenne, vždy vo štvrtok a pondelok.
Zmodernizované depo spolu s novou čistiacou linkou v areáli Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) na Bardejovskej ulici je už niekoľko dní skolaudované. Vedenie mesta Košice a DPMK v pondelok informovali verejnosť, že najmodernejšie depo v bývalom Česko-Slovensku sa tak z režimu predčasného užívania dostalo už do oficiálnej prevádzky.