Čo predovšetkým očakávate od novej prezidentky?
ANKETA: Čo predovšetkým očakávate od novej prezidentky?

Aj keď Čaputová nebola od začiatku mojou kandidátkou, verím, že zostane sama sebou a nenechá sa ovplyvňovať. Dúfam, že prinesie pozitívnu zmenu a že zostane sama sebou. Ja osobne som unavená z roztržiek medzi prezidentom a parlamentom. Bolo by dobré, aby prezentovala Slovensko ako modernú a progresívnu krajinu.

Očakávam od pani prezidentky zjednotenie opozície a pomoc pri porážke „červenej armády“, aby Slovensko plnohodnotne reprezentovala v zahraničí a aby pokračovala v nastolenom trende.

V prvom rade sa teším, že sa prezidentom stala žena. Neočakávam nejaké závratné zmeny, keďže to bude mať hlavne prvé roky veľmi náročné. Verím, že sa naše Slovensko konečne rozhýbe tým správnym smerom a doterajšia vládna strana konečne bude strácať moc. Stačilo, musíme ísť vpred a ona je v súčasnosti jediná možnosť, aby sa to stalo realitou.

Od novozvolenej prezidentky očakávam presne to, čo sama sľúbila. Že sa bude snažiť o spoločenský zmier, že bude stáť pri ľuďoch v časoch krivdy a bezprávia a že bude reprezentantkou slušnej, kultivovanej a nasledovaniahodnej politiky na Slovensku.

Od prezidentky Čaputovej očakávam hlavne napĺňanie jej demokratickej, pro-európskej a predovšetkým protikorupčnej agendy. Verím, že bude pokračovať v stopách terajšieho prezidenta a že sa jej podarí spoločenský diskurz scivilniť bez toho, aby sa vyhýbala ťažkým témam. A taktiež dúfam že jej víťazstvo posilní kresťanských aj sekulárnych demokratov a že sa to odrazí na parlamentných voľbách.

Som rád, že sa prezidentom stala žena. Dúfam, že bude držať nad vládou bič a ako nežné pohlavie sa bude zároveň vedieť vcítiť do problémov ľudí. Slovensko potrebovalo zmenu a tá nastala práve zvolením prezidentky. Nehovoriac o tom, že konečne máme hlavu štátu, ktorá môže reprezentovať našu krajinu a nemusíme sa hanbiť.

Verím, že bude dobre reprezentovať túto krajinu vo svete a že vďaka nej ľudia spoznajú Slovensko v dobrom svetle. Zatlačí na cestovný ruch, ekológiu a že sa dokáže ako liberálka s hodnotami prepojiť s konzervatívcami a bude podporovať základné ľudskoprávne otázky týkajúce sa všetkých ľudí vrátane menšín.

Foto: archív KD
(JV, SZ, ML, MK, VH)
Čítajte aj:
- Smer zagratuloval Zuzane Čaputovej na sociálnej sieti
- Víťazstvo Zuzany Čaputovej vidí politologička ako dobrý odkaz pre zahraničie
- V Košickom kraji výrazne vyhrala Zuzana Čaputová
- BBC: Kandidátka bez politickej skúsenosti porazila vysokopostaveného diplomata
- Slovensko prepísalo históriu! Hlavou štátu sa stala prvýkrát žena
- Zuzana Čaputová bude prezidentkou Slovenska, volebná komisia potvrdila výsledky
Odporúčané články
Mesto Košice má veľkú príležitosť získať prestížne ocenenie Stavba roka 2025. Na cenu verejnosti v tejto súťaži sú nominované dve moderné košické športoviská. Najmodernejší plavecký komplex na Slovensku – Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice vznikol za takmer 20 miliónov eur z bývalej Mestskej krytej plavárne.
Mesto Košice pripravuje pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si zakúpili parkovacie karty, formulár. Budú sa môcť rozhodnúť, či chcú posunúť začiatok platnosti parkovacej karty na 1. marec 2027, alebo chcú kartu zrušiť a vrátiť späť peniaze v plnej výške.
Modernizácia električkovej trate (MET) na sídlisku Nad jazerom sa už zdarne prehupla do svojej druhej polovice. Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že dodržaný bude aj zmluvný termín ukončenia stavebných prác, ktorý je naplánovaný na prelom júla a augusta.