Deti môžu ísť na detské ihriská, ale…
Mnohí rodičia po uvoľnení opatrení v súčasnej situácii očakávali aj otvorenie detských ihrísk. Konečne sa k tomu vyjadrili kompetentní.
Úrad verejného zdravotníctva vydal vo štvrtok (7. 5.) usmernenie k detským ihriskám v exteriéri.
„Vzhľadom na stabilizujúcu sa epidemiologickú situáciu v SR je možné aktuálne pristúpiť k znovuotvoreniu ihrísk v rámci občianskej vybavenosti, nachádzajúcej sa v exteriéroch obcí, resp. mestských častí, avšak za predpokladu striktného dodržiavania prísnych hygienických opatrení,“ píše sa v usmernení. Tie musia zabezpečiť rodičia alebo iní sprevádzajúci dospelí. Patrí medzi ne obmedzený počet súčasne sa hrajúcich detí (2 metre), povinnosť nosenia rúšok a minimálny kontakt detí. Okrem toho je potrebné mať so sebou prostriedok na dezinfekciu rúk.
To všetko je takpovediac „v pohode“, avšak prevádzkovateľ ihriska musí každodenne pred otvorením priestor upratať, piesok prehrabať, očistiť a vydezinfikovať dotykové plochy jednotlivých herných zostáv a raz za týždeň pieskovisko preliať pitnou vodou, alebo vodou zodpovedajúcou požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie.
Otázkou je, ktorý prevádzkovateľ detského ihriska má kapacity a dokáže zabezpečiť takúto dennú údržbu.
ÚVZ SR: USMERNENIE K DETSKÝM IHRISKÁM V EXTERIÉRI Vzhľadom na stabilizujúcu sa epidemiologickú situáciu v SR je možné…
Uverejnil používateľ Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Štvrtok 7. mája 2020
Čítajte aj:
[ad][/ad]Odporúčané články
Mnoho migrantov preskočilo alebo oboplávalo dvojitý hraničný plot vyčnievajúci do mora alebo prešli hranicou počas odlivu.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Mesto Košice má veľkú príležitosť získať prestížne ocenenie Stavba roka 2025. Na cenu verejnosti v tejto súťaži sú nominované dve moderné košické športoviská. Najmodernejší plavecký komplex na Slovensku – Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice vznikol za takmer 20 miliónov eur z bývalej Mestskej krytej plavárne.